Перед прийняттям в цілому законопроект про підвищення податків зазнав значних змін.
Як повідомляє нардеп Железняк, з нього було видалено правку № 988, яка складала половину законопроєкту.
Нардеп Гончаренко вказує, що в прийнятій редакції підвищення військового збору з 1,5% до 5% заплановано для всіх, крім військовослужбовців.
Також нагадаємо, як виглядала редакція законопроєкту перед видаленням правки №988:
Головне юридичне управління Ради заявило, що в цій редакції законопроєкт не відповідає Конституції.
Нагадаємо, що старший економіст Ukraine Economic Outlook Михайло Кухар висловив свою думку щодо підняття податків в Україні.
Я прийняв за останній тиждень участь у двох десятках зумів з європейськими та американськими колегами, де ми обговорювали цю кричущу тему.
І я показую їм ці два чарти (котрі ви бачите в цій публікації) і запитую: фактичне (!) перевиконання бюджету-2023 року, порівняно з планом, прийнятім парламентом - 56% (!), прогнозоване перевиконання бюджету (за всіма видами надходжень: податки, гранти, дивіденди держкомпаній, зовнішнє фінансування) виходячи з факту перевиконання в першому півріччі – ну ніяк не менше 30%...
І я запитую колег: скажіть, будь ласка, що б ви порадили робити воюючій країні, де підприємства банкрутують щомісяця, робітники втрачають робочі місця, а ті хто залишилися – виживають із останніх сил, намагаючись вже не заробити щось на третій рік війни, а просто зберегти свої трудові колективи?
В бюджеті був закладений дефіцит в 37 млрд доларів – на сьогодні підтверджене західне фінансування ВЖЕ 46 млрд (!) і ще G-7 ухвалює новий кредит в 50 млрд (!) і перенадходження зовнішнього фінансування, якщо хоч частина його зайде в четвертому кварталі 2024 року страшно навіть рахувати!
Податкові надходження – перевиконання (вже!) на 142 млрд грн за перші 6 місяців (самі порахуйте скільки це буде за рік).
І водночас – з боку Гетьманцева та Мінфіну вперті спроби ПІДВИЩЕННЯ податків, котрі здатні бульдозером знести ті залишки приватного сектору економіки, що чудом вижили за три роки війни...
Як це назвати? – запитую я у західних колег.
Вони бояться назвати це словом ДИВЕРСІЯ, вони уникають в економіці політичних оцінок.