Як встановила міжнародна команда науковців, рукав найбільшої африканської річки, знаходився поряд із Ґізою. Проте із віками водойма висохла.
Результати своїх досліджень єґиптологи оприлюднили на шпальтах галузевого вісника Університету Північної Кароліни у Вілмінґтоні. Досі вважалося, що мешканці давнього Єґипту могли використовувати водний шлях для переміщення матеріалів, але точних доказів цієї гіпотези не було.
Тепер науковці — археологи, геологи, гідрологи та історики — використали радіолокаційні супутникові знімки, які дозволили їм дослідити простір, прихований пісками та знайти річки, що зникли, та прилеглі стародавні споруди. Виявилося, притока знаходилася поряд із комплексом пірамід у Ґізі.
«Цей щойновиявлений рукав Нілу був завдовжки 64 кілометрів і був прихований дюнами східної частини пустелі Сахари та сільськогосподарськими угіддями протягом тисячоліть. Існування річки могло б пояснити, чому 31 піраміда була побудована ланцюжком уздовж тепер негостинної посушливої смуги у долині Нілу між 4700 і 3700 роками тому», — прокоментували ситуацію науковці.
Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як торік дослідники виявили нові кімнати у піраміді фараона Сахура. Пустельне плато Ґізи у долині Нілу досі зберігає безліч таємниць минулого.