Created with Sketch.

ЗНО з математики стане обов'язковим для всіх вступників

21.08.2018, 17:48

Міністерство освіти і науки України планує зробити ЗНО з математики обов’язковим для всіх вступників, незалежно від профілю навчання. Причиною такого рішення стали результати іспитів останніх років. Про це повідомило МОН в ефірі 1+1.

Нагадаємо, цього року за результатами ЗНО математика стала найменш успішним іспитом. Адже майже половина випускників шкіл на тестуванні з математики не змогла розв’язати задачу за 8-й клас. 10% учасників ЗНО взагалі не здолали прохідний бар’єр. Міністерство визнало проблему у відставанні методик з викладання дисципліни.

У відомстві заявили, що з осені змусять вчителів давати учням кращі знання з математики і посилять вимоги до кваліфікації вчителів. А з 2020-го Міносвіти хоче зробити ЗНО з математики обов’язковим.

«Можливо, ми будемо розглядати – зараз є дискусія, збільшення кількості обов'язкових предметів зовнішнього незалежного оцінювання, серед іншого з математики», – розповіла Лілія Гриневич у ході конференції «Нова українська школа».

Таке нововведення може кардинально вплинути на всю систему шкільної освіти в Україні. Ми запитали у викладачів однієї з полтавських шкіл, як вони оцінюють ідею МОН.

«Середній рівень знань учнів дійсно впав за 5-6 років, проте, як би це не було парадоксально, саме з тієї ж математики ми маємо найбільшу кількість вступників, що набрали максимальні 200 балів. Основною причиною, я вважаю, не методи викладання, а небажання учнів вивчати предмет. З власного досвіду можу вас запевнити, що якщо учень вважає предмет не потрібним, то він не буде докладати 100% зусиль для його вивчення. Все це випливає з рівня популярності професій серед абітурієнтів. Наразі дуже мало учнів готові присвятити життя роботі інженера чи викладача математики, тощо. Перш за все, необхідно підняти рівень престижності професії та середній рівень зарплатні у цій сфері, тоді у дітей буде стимул вивчати математику та обирати відповідну професію. Так, 3 роки тому, на базі нашої школи ми зробили експеримент – запропонували учням 10 класу обрати собі профіль, за яким вони будуть навчатись. Переважна більшість учнів обрали біологію, оскільки в майбутньому хочуть навчатись на медиків та ветеринарів. Інша частина учнів обрала філологію, як найпростіший з наведених предметів», – розповідає викладач математики у 8-11 класах Борис Іванович.

Читайте також
Європейські благодійники надали генератори комунальникам Кременчука
Полтава
Чутяни провели в останню дорогу захисника України Євгена Рябовола
Полтава
Енергетична самодостатність по-миргородськи
Полтава
Невтомні бабусі Полтавщини наближають перемогу, а «зелені ямщики» ні
Полтава
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава
Свята доброта: чутяни передали захисникам України продовольчу допомогу
Полтава