•  

Активісти хочуть реабілітувати репресованих окупаційною владою уродженців Полтавщини

600
Активісти хочуть реабілітувати репресованих окупаційною владою уродженців Полтавщини

Після відкриття доступу громадян до архівів ЧК-КГБ-СБУ секретні матеріали окупаційних органів може подивитися кожен. Для цього потрібно лише звернення і паспорт.

Нещодавно родичі Якова Фенька дізналися, що уродженця Зіньківського району було розстріляно совєцькою владою за надуманим приводом у 1938 році. Про це повідомили активісти організації «Живі», які допомагають родині віднайти свідчення, аби реабілітувати українця як і багатьох інших репресованих комуністичною владою мешканців Полтавщини.

«З архівних документів я встановила, що у ніч з 3 на 4 травня мого прадіда розстріляли під Полтавою, де він і спочиває зараз в невідомій могилі. Через 80 років його нащадки, його діти змогли дізнатися і дату народження, і дату смерті, і день, коли ми можемо його пом'янути, поставити свічку, згадати, що така людина насправді була», — розповіла Світлана Мильченко, правнучка репресованого.

Ім'я Якова Фенька одне з небагатьох, яке вдалося повернути з небуття раніше засекречених архівів спецслужб. В організації «Живі» зазначають, що вже завершили опрацювання справ репресованих селян Великої Павлівки та сусідніх хуторів Зіньківського району, які будуть зібрані в єдину книгу пам'яті й передані до бібліотек, аби інформація стала доступною для всіх охочих.

Коментарі