Активісти хочуть реабілітувати репресованих окупаційною владою уродженців Полтавщини

ПОЛТАВА
20.09.2019, 06:52
Активісти хочуть реабілітувати репресованих окупаційною владою уродженців Полтавщини

Після відкриття доступу громадян до архівів ЧК-КГБ-СБУ секретні матеріали окупаційних органів може подивитися кожен. Для цього потрібно лише звернення і паспорт.

Нещодавно родичі Якова Фенька дізналися, що уродженця Зіньківського району було розстріляно совєцькою владою за надуманим приводом у 1938 році. Про це повідомили активісти організації «Живі», які допомагають родині віднайти свідчення, аби реабілітувати українця як і багатьох інших репресованих комуністичною владою мешканців Полтавщини.

«З архівних документів я встановила, що у ніч з 3 на 4 травня мого прадіда розстріляли під Полтавою, де він і спочиває зараз в невідомій могилі. Через 80 років його нащадки, його діти змогли дізнатися і дату народження, і дату смерті, і день, коли ми можемо його пом'янути, поставити свічку, згадати, що така людина насправді була», — розповіла Світлана Мильченко, правнучка репресованого.

Ім'я Якова Фенька одне з небагатьох, яке вдалося повернути з небуття раніше засекречених архівів спецслужб. В організації «Живі» зазначають, що вже завершили опрацювання справ репресованих селян Великої Павлівки та сусідніх хуторів Зіньківського району, які будуть зібрані в єдину книгу пам'яті й передані до бібліотек, аби інформація стала доступною для всіх охочих.

Читайте також:
21 лютого полтавці завітали на незвичайну екскурсію з елементами театралізації до Краєзнавчого музею.
13:05
Жінці загрожує позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.
вчора, 11:47
Більша частина новосанжарських виборців віддала свої голоси за «Слугу народу».
вчора, 08:40
За попередніми даними поліція затримала 24 особи.
вчора, 06:29
Цьому передували вечірні сутички поліціянтів з місцевими жителями, які заблокували дорогу до медичного закладу.
20 лютого, 20:16
Під медцентром «Нові Санжари» досі відбуваються сутички. Протестувальників оточила поліція, Нацгвардія та патрульні поліції.
20 лютого, 17:14