•  

Гробові реформи: правда про нищення швидкої медичної допомоги

25632
Гробові реформи: правда про нищення швидкої медичної допомоги

Після нічного візиту до Полтавської станції швидкої медичної допомоги стало зрозумілим, що ті, хто провадять реформи в медичній галузі, серйозно взялися за її знищення.

Так за нормами, на 10 тисяч чоловік населення, має припадати 1 карета швидкої допомоги. У Полтаві біля 300 тисяч мешканців. Після реформування, швидкі мають обслуговувати ще й 67 тисяч населення Полтавського району. Загалом 367 тисяч осіб без урахування тимчасово переміщених жителів окупованого Донбасу, Луганщини та Криму. Однак замість 36 карет швидкої, у нічний час на місто й район працюють тільки 19.

Зі слів водіїв машин швидкої, це не найгірша кількість, оскільки в декотрі дні на виклики їздять усього 11 карет.

«Через те, що не ставлять потрібну кількість карет, замість 10 хвилин, можемо діставатися до пацієнта півтори години», – говорять фельдшери.


Внутрішній стан карет швидкої допомоги. Цю машину напередодні нашого нічного візиту головлікар Полтавської станції швидкої допомоги назвав найгіршою. Зі слів працівників, це ще непоганий стан салону й обладнання.

Останній раз форму фельдшерам видавали в 2006 року. Робітники мають лише один комплект, який перуть удома з хатніми речами. Зарплатня молодого працівника складає 1700 гривень, фельдшери з понад 20-річним стажем роботи отримують 3-4 тисячі. Водії працюють на 2 тисячі гривень. На питання, як можна вижити на ці гроші, один із водіїв відповів, що рятують три корови вдома.

«Для нас реформи немає. На мою думку, стало тільки гірше», – підсумовує один із водіїв.

Гаряча вода тільки для керівництва, туалетний папір із собою, миття посуди в туалеті під холодною водою, нестача спальних місць, жахливий стан ліжок, переповнені одягом роздягальні, понаднормове скорочення штату та кількості карет, мертві душі – так виглядає реформа медицини для робітників Полтавської станції швидкої медичної допомоги. Зі слів робітників станції, у Полтаві ситуація далеко не найгірша.

Та навіть за такого «реформування», мізерної зарплати й провальної і наскрізь корупційної політики керівництва, ці люди щодня виходять на роботу й рятують сотні життів. Не завдяки, а всупереч усьому. 

Коментарі

  • Останній Бастіон (24 березня 2016, 21:51)

    Дякуємо Ххххххх (Департаменту охорони здоров’я) за короткий лікбез нашого журналістського розслідування. Однак нам не зрозуміла ваша позиція, точніше її відсутність. Мабуть, у Департаменті передивилися всі серії Х-менів і вже почали знімати новий сезон в полтавських реаліях. Ми не приховуємо свого імені та мету свого розслідування. Якщо хочете висловити відмінну від нашої точки зору, ми запрошуємо вас до публічного діалогу й готові надати вам як відеокамери для зйомки, так і місце для розміщення інформації на нашому сайті. Однак тоді вам доведеться діяти прозоро й відкрито, не ховаючись за маскою безликості. Як і доведеться відповідати за всі прогалини у структурі екстреної медичної допомоги. У своїх розслідуваннях ми керуємося нормативними актами, зокрема основним законом – Конституцією України. Незабаром вийде друга частина матеріалу. Ми взяли до уваги позицію Департаменту діяти поза законодавчим полем. На робочій нараді диспетчери отримали вказівку від дирекції не пускати ЗМІ, зокрема «Останній Бастіон», у стіни закладу. Якщо нам погрожують правоохоронними органами, значить у медичній галузі є, що приховувати. Також це значить, що ми на правильному шляху. Якщо ви, Ххххххх (Департамент), не задоволені очевидними й правдивими висновками роботи вашої структури, це значить, що потрібно змінюватися, а не запевняти інших у неправоті. Окремі депутати, хворі на шизофренію, теж запевняють, що всі навколо хворі. Та це не значить, що так є насправді. Тому коли Департамент і дирекція швидкої переконують нас у продуктивності реформування галузі чи необ’єктивності нашого розслідування, це нагадує ситуацію з Потьомкинськими селищами, якими хочуть замилити очі населенню. Громадськість поклала на «Останній Бастіон» функцію останньої інстанції, що зможе донести правду до суспільства. І ми виконуємо це завдання.

  • Ххххххх (24 березня 2016, 16:37)

    Звертаємося до гостей цього сайту та лідера ГО «Останній Бастіон» Геннадія Сікалова. По-перше, перед тим, як давати оцінку реформі або будь-якої організації, вивчіть структуру установи, порядок роботи, нормативні документи, які регламентують роботу працівників. Бо Ваша зйомка та стаття викликають сміх. Вам повинно бути соромно!!! Ви, навіть, назву установи не знаєте!!! ))) А тепер докладніше: Комунальна установа «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Полтавської обласної ради – це обласна установа, до складу якої входять станції та підстанції Полтавського, Кременчуцького, Лубенського та Миргородського округів. У відео проводиться огляд станції ЕМД (екстреної медичної допомоги) № 1 м. Полтави. Де Ви сфотографували такий автомобіль?! В 2013 – 2014 роках були закуплені нові автомобілі для екстреної допомоги. Чому Ви їх не показали? Стосовно нічного відпочинку: працівники ЕМД згідно ст. 66 КЗпП України та Колективного договору мають право на півгодини на відпочинок протягом робочої зміни без права сну, в тому числі на приймання їжі. Для півгодинного відпочинку в приміщенні у Полтаві виділено 5 кімнат з 33 ліжками. Невже цього недостатньо? Окрім того, люди на роботу приходять працювати, а не спати. Отже, й забезпечувати постільною білизною працівників адміністрація не зобов’язана. Місце для харчування також є. В станції дійсно відсутня гаряча вода, але на другому поверсі, де знаходяться вищезазначені кімнати відпочинку, встановлений водонагрівач. Всього поверхів три, на жодному з них немає окремого санвузла для адміністрації. І тим паче, з гарячою водою, як написано у статті. Закупівля форменого одягу проводилася у 2013 році, а з 2014 року вступила в дію Постанова «Про економію державних коштів та недопущення витрат бюджету», згідно якої закупівля спецодягу заборонена. В той же час чому ніхто не каже про те, що бригади екстреної медичної допомоги забезпечені ліками та медичними виробами у повному обсязі згідно переліку для СЕМД? Про нове обладнання на машинах? Жодна реформа не проходить без труднощів та ускладнень. Згідно реформи створюється єдина оперативно-диспетчерська служба для ефективної координації бригад ЕМД для своєчасного доїзду до пацієнтів. Виходячи з Вашого репортажу не зовсім зрозуміло, дана установа повинна надавати екстрену медичну допомогу чи є дитячим садком для дорослих, які повинні спати на робочому місці та отримувати за таку «роботу» 130 % надбавок до окладу, що є найбільшим відсотком серед усіх лікувальних закладів.