Гробові реформи: правда про нищення швидкої медичної допомоги

ПОЛТАВА
23.03.2016, 07:07

Після нічного візиту до Полтавської станції швидкої медичної допомоги стало зрозумілим, що ті, хто провадять реформи в медичній галузі, серйозно взялися за її знищення.

Так за нормами, на 10 тисяч чоловік населення, має припадати 1 карета швидкої допомоги. У Полтаві біля 300 тисяч мешканців. Після реформування, швидкі мають обслуговувати ще й 67 тисяч населення Полтавського району. Загалом 367 тисяч осіб без урахування тимчасово переміщених жителів окупованого Донбасу, Луганщини та Криму. Однак замість 36 карет швидкої, у нічний час на місто й район працюють тільки 19.

Зі слів водіїв машин швидкої, це не найгірша кількість, оскільки в декотрі дні на виклики їздять усього 11 карет.

«Через те, що не ставлять потрібну кількість карет, замість 10 хвилин, можемо діставатися до пацієнта півтори години», – говорять фельдшери.


Внутрішній стан карет швидкої допомоги. Цю машину напередодні нашого нічного візиту головлікар Полтавської станції швидкої допомоги назвав найгіршою. Зі слів працівників, це ще непоганий стан салону й обладнання.

Останній раз форму фельдшерам видавали в 2006 року. Робітники мають лише один комплект, який перуть удома з хатніми речами. Зарплатня молодого працівника складає 1700 гривень, фельдшери з понад 20-річним стажем роботи отримують 3-4 тисячі. Водії працюють на 2 тисячі гривень. На питання, як можна вижити на ці гроші, один із водіїв відповів, що рятують три корови вдома.

«Для нас реформи немає. На мою думку, стало тільки гірше», – підсумовує один із водіїв.

Гаряча вода тільки для керівництва, туалетний папір із собою, миття посуди в туалеті під холодною водою, нестача спальних місць, жахливий стан ліжок, переповнені одягом роздягальні, понаднормове скорочення штату та кількості карет, мертві душі – так виглядає реформа медицини для робітників Полтавської станції швидкої медичної допомоги. Зі слів робітників станції, у Полтаві ситуація далеко не найгірша.

Та навіть за такого «реформування», мізерної зарплати й провальної і наскрізь корупційної політики керівництва, ці люди щодня виходять на роботу й рятують сотні життів. Не завдяки, а всупереч усьому. 

Читайте також:
До інфекційної лікарні Полтави привезли 42-річного миргородця з коронавірусною хворобою.
10:25
Ще вчора вранці, 3 квітня, в Полтавській області було 4 підтверджених лабораторією випадків коронавірусу. На вечір ця кількість подвоїлась.
вчора, 08:35
Палає ліс біля села Жирки у Кобеляцькому районі. На гасінні пожежі працює 18 одиниць техніки та 52 рятувальника.
03 квітня, 19:25
З 6 квітня транспорт Полтави перевозитиме тільки медиків, військових, поліцію і продавців.
03 квітня, 18:55
Ввечері 3 квітня ПЛР-тест підтвердив коронавірус у 69-річного чоловіка з Кременчука. Ще 4 позитивні експрес-тести – в працівників заводу.
03 квітня, 18:30
До 15 травня у Горішні Плавні на Полтавщині доставлять човен для скошування очерету. Комунальники купили його за 6 млн грн.
03 квітня, 15:35