•  

Наглядову раду Укрзалізниці очолили іноземці. При цьому істотно зросли її повноваження.

330

Наглядову раду Укрзалізниці очолили іноземці. При цьому істотно зросли її повноваження.

Із погляду цієї влади, яка представляє інтереси олігархів, це порушення державного суверенітету України, читай – священних прав олігархів на розпил УЗ.

Чому ж олігархи на це були змушені погодитися?

Десятиліттями УЗ розпилювали завдяки заниженню тарифів на перевезення генеральних вантажів (вугілля, руда, пісок, металопродукція та ін.) та елементарній крадіжці на всіх рівнях.

У результаті – вагонів немає, локомотивів немає, персонал або масово звільняється та їде з країни, або проводить масштабні італійські страйки, лінійна інфраструктура або доопрацьовує залишки ресурсу, або вже зруйнована.

А тут іще війна. Загалом докерувались до того, що УЗ перестала справлятися з основною функцією – доставка сировини на меткомбінати олігархів та вивезення готової продукції.

Тому олігархам нічого не залишалося, крім передання УЗ у пряме західне управління.

При цьому слід розуміти, що зворотний процес уже неможливий, оскільки західний менеджмент швидко одягне УЗ «у борги, як у шовки». Це, можливо, і буде деолігархізація по-українськи.

Олігархи повністю вичавлюють усе з приватизованих підприємств і вбивають інфраструктуру. Потім, із почуттям виконаного обов’язку, повертають убиті залишки державі, під управління західного центру впливу.

А народу заявляють про чергову проведену реформу і чергову перемогу.

Як багато хто зазначав раніше, Україна почне розвиватися тоді, коли красти по-великому тут буде вже нічого і зникне сама основа олігархічної економіки та станової держави…

А поки чекаємо від нового складу наглядової ради УЗ істотного підвищення тарифів на перевезення генеральних вантажів.

Володимир Стус, аналітик, прогнозист, консультант зі стратегії

Коментарі