•  

У МЗС Болгарії нагадали Росії, що радянська армія була армією окупантів, а не визволителів

220
У МЗС Болгарії нагадали Росії, що радянська армія була армією окупантів, а не визволителів

Міністерство закордонних справ Болгарії порадило Росії не використовувати тезу про «звільнення країни від німецької окупації», тому що сам прихід радянських військ у 1944 році був окупацією.

«Ми не повинні закривати очі на той факт, що разом з Радянською Армією до народів Центральної та Східної Європи прийшли півстолітні репресії, придушення громадянської самосвідомості, деформований економічний розвиток і відірваність від динаміки процесів в розвинених європейських країнах», – йдеться у заяві болгарського МЗС, повідомляє «Європравда».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Празі закрили брезентом пам’ятник російському маршалу. Раніше його облили фарбою

Болгарське МЗС таким чином відреагувало на російську виставку «75 років звільнення Східної Європи від нацизму», яка відкриється в Софії 9 вересня. Саме в цей день в 1944 році радянські війська взяли територію Болгарії під свій контроль.

«Довгострокові наслідки для Болгарії такі ж, як і для інших країн Східної Європи, що потрапили в радянську зону впливу – 45 років правління тоталітарного режиму, заснованого на більшовицько-ленінській версії комуністичної ідеології», – наголошується в заяві міністерства.

Раніше болгарські політики, експерти та громадські активісти висловили свій протест проти планів російського посольства продемонструвати виставку, назвавши захід «черговою російською гібридною провокацією проти держави та суспільства за співучасті проросійських елементів у нашій країні».

Схоже

«Немає сумнівів, ці документи — антиукраїнська писанина»: у «Правому секторі» ...

Центральна Європа зуміла відбити напади лібералів і захистила власну культуру, ...

«Окупація це не визволення!» – країни Центральної Європи продовжують протистояти ...

Польські націонал-консерватори залишаються лідерами виборчої гонки – їх підтримує майже ...

Напруга у відносинах Чехії та Росії зростає. Російський міністр назвав ...

Коментарі