У МЗС Болгарії нагадали Росії, що радянська армія була армією окупантів, а не визволителів

СВІТ
05.09.2019, 05:08
У МЗС Болгарії нагадали Росії, що радянська армія була армією окупантів, а не визволителів

Міністерство закордонних справ Болгарії порадило Росії не використовувати тезу про «звільнення країни від німецької окупації», тому що сам прихід радянських військ у 1944 році був окупацією.

«Ми не повинні закривати очі на той факт, що разом з Радянською Армією до народів Центральної та Східної Європи прийшли півстолітні репресії, придушення громадянської самосвідомості, деформований економічний розвиток і відірваність від динаміки процесів в розвинених європейських країнах», – йдеться у заяві болгарського МЗС, повідомляє «Європравда».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Празі закрили брезентом пам’ятник російському маршалу. Раніше його облили фарбою

Болгарське МЗС таким чином відреагувало на російську виставку «75 років звільнення Східної Європи від нацизму», яка відкриється в Софії 9 вересня. Саме в цей день в 1944 році радянські війська взяли територію Болгарії під свій контроль.

«Довгострокові наслідки для Болгарії такі ж, як і для інших країн Східної Європи, що потрапили в радянську зону впливу – 45 років правління тоталітарного режиму, заснованого на більшовицько-ленінській версії комуністичної ідеології», – наголошується в заяві міністерства.

Раніше болгарські політики, експерти та громадські активісти висловили свій протест проти планів російського посольства продемонструвати виставку, назвавши захід «черговою російською гібридною провокацією проти держави та суспільства за співучасті проросійських елементів у нашій країні».

Читайте також:
Президент Жаїр-Мессіаш Болсонару направив загони Збройних сил Бразилії у штат Сеара для вгамування страйку правоохоронців.
вчора, 13:05
102 роки з дня проголошення державної самостійності сьогодні відзначають в Естонії.
вчора, 12:10
У Білому домі готують мирну угоду, яка покладе край довготривалому воєнному конфлікті між урядом Афганістану та угрупуванням "Талібан".
вчора, 11:25
Федерація Кавказьких Асоціацій провела акції протесту в Стамбулі та Анкарі проти виловлювань посла РФ Олексія Єрхова.
вчора, 10:20
У перемогу Трампа вірять не лише республіканці, але й значна частина демократів.
вчора, 06:59
Міністерство внутрішніх справ Фінляндської Республіки узгодило план перевезення до країни 175 мігрантів із Азії.
23 лютого, 18:40