•  

У Єврокомісії новий глава. Що це означає для України

220
У Єврокомісії новий глава. Що це означає для України

Депутати Європарламенту проголосували за призначення міністра оборони Німеччини Урсули фон дер Ляєн на посаду президента Європейської комісії.

Рішення підтримали 383 євродепутати. Виступили проти – 327, утрималися – 22.

Попри те, що фон дер Ляєн ледве залучилася підтримкою половини євродепутатів, її постать можна розцінювати як компромісну. Наприклад, попри нещодавно висловлений скепсис, її все ж підтримали депутати від «Права і справедливості».

З української точки зору важливо, як саме новий глава Єврокомісії ставиться до українсько-російського конфлікту.

Фон дер Ляєн є членом Християнсько-демократичного союзу. Загальну геополітичну орієнтацією цієї партії українці можуть оцінити по позиції Ангели Меркель. Головними лобістами тісних взаємин із Росією у Німеччині є Соціал-демократична партія та партія «Ліві». ХДС у цій площині більш поміркована, та все ж як і загал німецького політикуму орієнтується на збереження стратегічної осі Берлін-Москва.

Урсула фон дер Ляєн звісно ж не обходилася без хрестоматійного висловлення «стурбованості» діями Росії. При цьому вона висловлювала жаль, що наразі не вдається побудувати разом із Росією «великий європейський дім».

Коли в листопаді минулого року Росія захопила українські судна у Азово-Керченській акваторії, фон дер Ляєн з одного боку закликала Росію звільнити українських моряків, а з іншого – заявила, що Україна «має надати докази» стосовно інциденту і закликала обидві держави до «деескалації конфлікту».

Стосовно бачення перспектив Євросоюзу, фон дер Ляєн є прихильницею глобалістського сценарію розвитку цієї структури – поступового обмеження національних суверенітетів і перетворення ЄС на єдину державу-федерацію.

Зокрема, якщо говорити про найближчу часову перспективу, фон дер Ляєн виступає за створення єдиної європейської армії. Ідея створення такої армії з одного боку не знаходить підтримки у Центральній Європі, а з іншого є причиною роздратування Вашингтону. 

Схоже

Масовість протестів зупинить Зеленського, – польський аналітик Єжи Тарґальський

Єдиною стороною, яка виграє від «формули Штайнмаєра», буде Росія, – ...

​Віцеспікеру польського Сейму заборонили в'їздити до Росії та Білорусі

Мультикультуралізм і глобалізація загрожують існуванню європейських націй, — міністр культури ...

Естонські працедавці зневажливі до українських заробітчан

Коментарі