У Єврокомісії новий глава. Що це означає для України

СВІТ
17.07.2019, 08:09

Депутати Європарламенту проголосували за призначення міністра оборони Німеччини Урсули фон дер Ляєн на посаду президента Європейської комісії.

Рішення підтримали 383 євродепутати. Виступили проти – 327, утрималися – 22.

Попри те, що фон дер Ляєн ледве залучилася підтримкою половини євродепутатів, її постать можна розцінювати як компромісну. Наприклад, попри нещодавно висловлений скепсис, її все ж підтримали депутати від «Права і справедливості».

З української точки зору важливо, як саме новий глава Єврокомісії ставиться до українсько-російського конфлікту.

Фон дер Ляєн є членом Християнсько-демократичного союзу. Загальну геополітичну орієнтацією цієї партії українці можуть оцінити по позиції Ангели Меркель. Головними лобістами тісних взаємин із Росією у Німеччині є Соціал-демократична партія та партія «Ліві». ХДС у цій площині більш поміркована, та все ж як і загал німецького політикуму орієнтується на збереження стратегічної осі Берлін-Москва.

Урсула фон дер Ляєн звісно ж не обходилася без хрестоматійного висловлення «стурбованості» діями Росії. При цьому вона висловлювала жаль, що наразі не вдається побудувати разом із Росією «великий європейський дім».

Коли в листопаді минулого року Росія захопила українські судна у Азово-Керченській акваторії, фон дер Ляєн з одного боку закликала Росію звільнити українських моряків, а з іншого – заявила, що Україна «має надати докази» стосовно інциденту і закликала обидві держави до «деескалації конфлікту».

Стосовно бачення перспектив Євросоюзу, фон дер Ляєн є прихильницею глобалістського сценарію розвитку цієї структури – поступового обмеження національних суверенітетів і перетворення ЄС на єдину державу-федерацію.

Зокрема, якщо говорити про найближчу часову перспективу, фон дер Ляєн виступає за створення єдиної європейської армії. Ідея створення такої армії з одного боку не знаходить підтримки у Центральній Європі, а з іншого є причиною роздратування Вашингтону. 

Читайте також:
Президент Жаїр-Мессіаш Болсонару направив загони Збройних сил Бразилії у штат Сеара для вгамування страйку правоохоронців.
13:05
102 роки з дня проголошення державної самостійності сьогодні відзначають в Естонії.
12:10
У Білому домі готують мирну угоду, яка покладе край довготривалому воєнному конфлікті між урядом Афганістану та угрупуванням "Талібан".
11:25
Федерація Кавказьких Асоціацій провела акції протесту в Стамбулі та Анкарі проти виловлювань посла РФ Олексія Єрхова.
10:20
У перемогу Трампа вірять не лише республіканці, але й значна частина демократів.
06:59
Міністерство внутрішніх справ Фінляндської Республіки узгодило план перевезення до країни 175 мігрантів із Азії.
вчора, 18:40