Created with Sketch.

12 січня 2022 року глава ЦРУ повідомив Зеленському про те, що росія має напасти на Україну

15.08.2023, 15:55

Зеленський скептично поставвся до повномасштабного вторгнення

Українське керівництво скептично ставилось до попереджень американської розвідки про напад росії через те, що американці не давали жодних подробиць, - Washington Post.

Упродовж кількох місяців представники адміністрації Байдена з побоюванням спостерігали, як путін збирає десятки тисяч солдатів, вибудовує танки та ракети вздовж кордонів України.

Коли літо добігало кінця, Джейк Салліван, радник національної безпеки, зосередився на збільшенні обсягу розвідувальних даних, пов'язаних з росією та Україною.

Він організував зустріч в Овальному кабінеті після того, як власні думки перейшли від невпевненості в намірах росії до стурбованості тим, що він надто скептично ставиться до перспектив воєнних дій, тривоги.

Зустріч була однією з кількох зустрічей офіційних осіб по Україні восени, коли іноді збираючись невеликими групами. На цей раз вона відрізнялася детальною представленою картиною розвідки. Байден і віцепрезидент Харріс зайняли свої місця в кріслах перед каміном, а держсекретар Ентоні Блінкен, міністр оборони Ллойд Остін і генерал Марк А. Міллі, голова Об'єднаного комітету начальників штабів, приєдналися до директорів національної розвідки та ЦРУ на диванах навколо журнального столика.

Отримавши від Саллівана завдання скласти всебічний огляд намірів росії, вони сказали Байдену, що розвіддані про оперативні плани путіна в поєднанні з розгортанням військ уздовж кордону з Україною показали, що тепер все готове для масованого наступу.

За словами офіційних осіб США, розвідувальне товариство США проникло в багато точок політичного керівництва росії, шпигунського апарату та збройних сил, від вищих ешелонів до лінії фронту.

Набагато радикальніші, ніж анексія Криму москвою у 2014 році та розпалювання сепаратистського руху на сході України, військові плани путіна передбачали захоплення більшої частини країни.

Використовуючи карти, встановлені на мольбертах перед Resolute Desk, Міллі показав позиції російських військ та територію України, яку вони мали намір захопити.

Це був напрочуд зухвалий план, який міг створити пряму загрозу східному флангу НАТО або навіть зруйнувати архітектуру безпеки Європи після Другої світової війни.

Уважно слухаючи брифінг, Байден, який обіймав посаду, обіцяв уберегти країну від нових воєн, вирішив, що путіна потрібно або стримувати, або протистояти йому, і що Сполучені Штати не повинні діяти самостійно.

Проте НАТО було далеко не одностайним щодо того, як поводитися з Москвою, а довіра до США була слабкою.

Сполучені Штати отримали «надзвичайні подробиці» про секретні плани Кремля щодо війни, яку вони продовжували заперечувати, як пізніше пояснила директор національної розвідки Авріл Хейнс. Вони включали не лише розміщення військ та озброєнь та оперативну стратегію, але й такі тонкощі, як «незвичайне та різке збільшення путіним фінансування військових операцій у надзвичайних ситуаціях та нарощування резервних сил, навіть коли інші нагальні потреби, такі як реагування на пандемію, були невирішені з через недостатні ресурси», — сказала вона.

Хоча протягом наступних кількох місяців адміністрація публічно заявляла, що не вірить у те, що Путін ухвалив остаточне рішення, єдине, що його команда не могла сказати президентові того осіннього дня, так це те, коли саме російський президент натисне на гашетку.

Директор ЦРУ Вільям Дж. Бернс, який служив послом США в Москві і мав прямі контакти з путіним з усіх в адміністрації Байдена, назвав російського лідера зацикленим на Україні.

Контроль над країною був синонімом путінської концепції російської ідентичності та влади. Точність військового планування у поєднанні з переконаністю путіна в тому, що Україна має бути знову поглинена батьківщиною, не залишали йому жодних сумнівів у тому, що Путін готовий до вторгнення.

«Я вважав, що він був цілком серйозний», - сказав Бернс через кілька місяців, згадуючи брифінг.

12 січня Бернс зустрівся у Києві із Зеленським і дав відверту оцінку. Розвідувальна картина лише прояснила, що Росія мала намір завдати блискавичного удару по Києву та обезголовити центральну владу. Сполучені Штати також виявили ключовий елемент планування поля бою: росія спробує спочатку висадити свої війська в аеропорту в Гостомелі, передмісті столиці, де на злітно-посадкових смугах можуть розміститися потужні російські транспорти з військами та зброєю. Звідти розпочнеться штурм Києва.

Якогось моменту їхньої розмови Зеленський запитав, чи загрожує йому чи його сім'ї особиста небезпека. Бернс сказав, що Зеленському потрібно серйозно ставитись до своєї особистої безпеки.

Ризики для президента зростали. Розвідка на той час вказувала, що російські групи вбивць, можливо, вже перебувають у Києві та чекають на свою активацію.

Але Зеленський чинив опір закликам перемістити свій уряд і був непохитний у тому, що він не панікує в суспільстві. На цьому шляху, думав він, чекає на поразку.

«Не можна просто сказати мені: «Слухай, ти маєш почати готувати людей зараз і сказати їм, що їм потрібно відкладати гроші, їм потрібно запасатись продуктами», – нагадав Зеленський. «Якби ми повідомили про це — а цього хотіли деякі люди, яких я не називатиму, — то я б з жовтня минулого року втрачав 7 мільярдів доларів на місяць, а в той момент, коли російські напали, вони б нас взяли протягом трьох днів. . .  Загалом наш внутрішній зміст мав рацію: якщо ми посіємо хаос серед людей перед вторгненням, росіяни нас зжеруть. Тому що під час хаосу люди тікають із країни».

Для Зеленського рішення залишити людей у ​​країні, де вони могли б боротися, щоб захистити свої будинки, було ключем до відбиття будь-якого вторгнення.


Нагадаємо, що перед початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, Володимиру Зеленському ввижалися травневі шашлики.

Перед повномасштабним вторгненням Зеленський, оточив себе російською агентурою на кшталт Татарова, Єрмака, Демченка, Портнова, Баканова, Наумова, та інших.

Пізніше він дав інтерв'ю німецькому телеканалу ZDF.

Судячи з його слів, Байден, і світові лідери, зобов'язані були робити саме так, як їм вказував Найвеличніший лідор світу з 95 кварталу. Це світові лідери, а не Зеленський, збиралися смажити шашлики на травневі свята у Маріуполі. Це Байден, а не Зеленський, дав команду розмінувати Чонгар, та інші перешийки, відкривши дороги для повномасштабного наступу на Україну.

Це Байден, напередодні війни, спрямовував сотні мільярдів гривень не на державне оборонне замовлення, а на розпил, з метою отримання відкатів, у сумнозвісне Велике крадівництво.

Наведемо кілька цитат з інтерв'ю Зеленського:

«Я вважаю, що це питання (про те, хто не хотів чути про повномасштабне вторгнення рф – ред.) має бути адресоване багатьом європейським лідерам, а також президенту США. Було б справедливо, якби мене, як українського лідера, вислухали заздалегідь, прислухалися до того, від чого ми застерігали».

«Якби мене почули, Україна мала б більше шансів зупинити вторгнення російської федерації»

«Чому ж тоді не закрили повітряний простір, чому до цього вторгнення нам не постачали зброю і чому не були запроваджені тимчасові санкції проти росії?». 

Коли світові лідери евакуювали свої посольства з України, Зеленський заявляв, що : "евакуація посольств - не сигнал війни, а дипломатична гра".

Саме тому, Володимир Зеленський, Олексій Резніков, Андрій Єрмак, та інші зрадники мають негайно опинитися на лаві підсудних, в подальшому у тюремних камерах, за державну зраду та пограбування країни під час війни. Іншого варіанту для воюючої країни просто немає.

Читайте також
Прислузі Зеленського-Єрмака не потрібні бібліотеки
Політика
Нардепу Шевченку оголосили підозру в держзраді
Війна
Дубінський заявив у суді, що Зеленський проводив таємні переговори з росіянами
Політика
Обвинувачений у державній зраді Вадим Рабінович врятував своє майно від конфіскації
Політика
І повіє огонь новий з Холодного Яру
Політика
Під рубрикою «Новини шабунінгу»
Опінії