Created with Sketch.

2025 стане роком переговорів?

14.12.2024, 06:55

The New York Times назвала можливі сценарії завершення війни після приходу Дональда Трампа.

Незалежно від того, хто переміг би на президентських виборах — Дональд Трамп чи Джозеф Байден, війна росії проти України, ймовірно, завершиться наступного року.

Так вважає репортер авторитетного американського видання The New York Times Джуліан Е. Барнс.

У публікації йдеться, що «і Україна, і росія виснажують свої людські ресурси та постають перед труднощами у мобілізації молодих чоловіків на передову».

Це, на думку NYT, вказує на те, що 2025 рік стане роком переговорів.

У виданні зазначають, що перемога Дональда Трампа прискорить мирні перемовини, адже під час передвиборчої кампанії він обіцяв завершити війну в Україні ще до своєї інавгурації. Хоч це можна вважати перебільшенням, але очевидно, що він прагне якнайшвидшого початку переговорів, пише NYT.

«Це погана новина для України. Російські війська просуваються на сході та окупували частину територій, які Україна звільнила минулого літа. Україна все ще має зброю, але її сили розосереджені. Розвідка вважає, що Україні незабаром бракуватиме солдатів», — йдеться в публікації.

Одночасно республіканці в Конгресі неохоче схвалюють додаткову допомогу для України, і у Києві розуміють, що без суттєвого збільшення підтримки бойові дії швидко припиняться.

На саміті НАТО, що відбувся перед виборами президента США, союзники розробили план для захисту логістичної підтримки України від можливих змін у політиці США за Дональда Трампа.

Втім, в адміністрації Джозефа Байдена мають сумніви, що Європа зможе забезпечити Україну необхідними ресурсами. Економічна міць дозволяє Вашингтону фінансувати оборону попри великий дефіцит бюджету, чого Європа зробити не в змозі, наголошують у NYT.

Після того, як підтримка США скоротиться, Європі буде важко забезпечити достатній рівень постачання зброї та фінансування, щоб Україна могла продовжувати боротьбу, вважають у виданні.

 Зеленський розуміє це: нещодавно він визнав, що саме дипломатія, а не нинішня «гаряча» війна, стане шляхом до повернення українських земель, пише видання.

Під час передвиборчої кампанії сенатор та майбутній віцепрезидент США Джей Ді Венс в інтерв'ю запропонував заморозити конфлікт і дозволити росії залишити за собою території, які вона окупувала.

При цьому зазначається, що «єдиний серйозний козир України» — це Курська область, частину якої українські сили зайняли в серпні.

Адміністрація Джозефа Байдена намагається забезпечити Україні кращу позицію для переговорів. Білий дім постачає Україні більше зброї й дозволив використовувати американські далекобійні ракети для ударів по території росії, зокрема в Курській області.

«Якщо Україна зможе утримати цю територію, можливо, росія погодиться обміняти частину окупованих українських земель. Утім, шанси повернути більшість втрачених територій залишаються низькими», — зазначає видання.

У New York Times стверджують, що для України перемога чи поразка «визначається не окремими територіями, а угодами, які вона може укласти з Європою та США для гарантування довгострокової безпеки та економічної інтеграції із Заходом».

Найкраща гарантія — членство в НАТО — наразі недосяжна.

Трамп не запропонує цього, а Сенат під контролем республіканців із численними прихильниками Трампа не затвердить таке рішення.

Венс запропонував нейтралітет для України — ключову вимогу кремлівського диктатора владіміра путіна. Дональд Трамп поки що не озвучив свою позицію з цього питання. У виданні вважають малоймовірним, що в разі повторного російського нападу Трамп підтримуватиме Україну військовим шляхом. Однак він може прагнути виглядати як переможець, отримавши певні поступки від путіна.

«Ймовірно, він шукатиме таку «перемогу» поза рамками війни, наприклад, у вигляді дозволу з боку путіна на певну економічну інтеграцію України з Європою. путіну це навряд чи сподобається, але для нього це було б кращою альтернативою, ніж вступ України до НАТО», — йдеться в публікації.

Видання наголошує, що саме тут побоювання Зеленського та Трампа можуть збігтися, адже українці давно наголошують, що у разі укладення угоди про припинення вогню путін просто відпочине, поповнить армію та запаси, а потім повернеться, щоб захопити решту України.

«Дональд Трамп неодноразово критикував чинного президента США Джозефа Байдена за виведення військ з Афганістану. Ймовірно, він не хоче подібної спадщини: щоб росія захопила Київ, дозволивши демократам звинуватити його у втраті України. Республіканські прихильники України, яких стає все менше, стверджують, що Трамп ніколи не хоче виглядати слабким і не погодиться на угоду, яка дасть кремлівському диктатору владіміру путіну повну свободу дій», — пише NYT.

Видання резюмує, що важко повірити в те, що путін «дасть обіцянку триматися осторонь, на яку Київ зможе покластися», адже минулі обіцянки росії поважати суверенітет України виявилися марними.

Тому захист Києва стане найважчим і найважливішим аспектом переговорів Трампа, підсумували в NYT.

Читайте також
TikTok проспонсорує інавгураційну вечірку Трампа
Світ
Байден виділив «Ізраїлю» мільярди на вбивство дітей, а постраждалим від пожеж в США– 770 доларів.
Світ
Уряд Вірменії схвалив законопроєкт про старт процесу вступу до ЄС
Світ
МЗС Франції закликало Єврокомісію до жорсткіших заходів стосовно Ілона Маска
Політика
Лідерка партії Шольца висловилася за продовження переговорів канцлера з путіним
Війна
Зупинка транзиту газу з росії до Європи та корупція
Опінії