Created with Sketch.

24 січня 2015 року російсько-терористичні війська обстріляли Маріуполь

24.01.2022, 18:31

31 мирний мешканець загинув, 117 — отримали поранення

24 січня 2015 року, терористи завдали удару з реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град» та «Ураган» по Орджонікідзевському району м. Маріуполя (мікрорайон «Східний») та прилеглому до нього селища Виноградне Волноваського району.

Внаслідок терористичного акту загинуло 30 осіб, з них 2 дітей, 108 осіб було поранено, пошкоджено 30 житлових будинків, 7 закладів освіти, об’єкти інфраструктури та лінію електропередач.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ встановила, що обстріл мікрорайону «Східний» був здійснений саме терористами так званої «ДНР».

Служба безпеки України навела докази, що обстріл житлових кварталів Маріуполя здійснювався з російської артилерії та за наказом офіцерів російської армії.

Ввечері 24 січня Україна попросила терміново зібрати Радбез ООН для прийняття рішень та заяви щодо ситуації на Донбасі. Проте, російська сторона заблокувала цю заяву.

У зв’язку з трагедією у Маріуполі, Указом Президента в Україні 25 січня 2015 року було оголошено днем жалоби.

У червні 2015 року в Маріуполі встановили пам’ятник жертвам обстрілу мікрорайону «Східний».

Пам'ятник жертвам обстрілу мікрорайону «Східний»

Сьогодні Маріупольці вшанували пам'ять загиблих під час обстрілу мікрорайону «Східний» 24 січня 2015 року. Біля пам'ятного знака «Загиблим в неоголошеній війні» пройшла панахида, - повідомляє Маріупольська міська рада.

У заході взяв участь міський голова Вадим Бойченко та заступник голови ОДА Вадим Філашкін.

Мер зазначив, що обстріл «Східного» розділив життя міста на «до» та «після». Той день, за його словами, показав силу єдності маріупольців.

«Це історія про нашу велику маріупольську родину, яка об’єдналася під час трагічної події. Про лікарів, які надавали першу допомогу. Поліцейських, які забезпечували безпеку. Працівників ДСНС, які одними з перших були на місці. Металургів та простих маріупольців, які допомагали постраждалим. Такі трагічні події не повинні більше повторюватися», - наголосив Вадим Бойченко.

В пам'ять про загиблих пролунали електросирени. Наприкінці мітингу присутні поклали квіти до пам’ятного знаку.

Читайте також
26 квітня – День пам'яті Чорнобильської трагедії
Історія
Поліція виявила тіло зниклого 13-річного мешканця Лубенського району
Полтава
На Вінниччині двоє чоловіків розстріляли поліцейських
Кримінал
Полтавщина втратила свого вірного сина. Валентин Миронов — на щиті
Полтава
Окупанти вбили трьох рятувальників у Харкові
Війна
Українські матері вивозять синів за кордон, побоюючись могилізації
Опінії