Created with Sketch.

71% фінів готові захищати сусідів по НАТО у разі нападу РФ

01.08.2023, 20:51

Високий рівень ентузіазму до обороноздатності виявлено лише серед громадян Естонії, Великої Британії, Польщі, Данії та найбільше у Норвеґії.

Такі результати опитування суспільної думки всередині країн-учасниць Північноатлантичного альянсу, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Багаторівневе соціологічне дослідження зафіксувало тріщини в єдності Альянсу: у кількох державах-членах бажання боротися за інших відверто слабке, як от у німців, чехів, угорців та болгарів.

Окрім того, більшість громадян переважної більшості країн НАТО не хочуть збільшувати військові витрати, навіть попри те, що заявленою метою військово-політичного блоку є їхнє істотне збільшення.

Назагал 64% опитаних респондентів від Таллінна й Анкари до Ванкувера та Сан-Дієґо вважають, що їхня держава повинна захищати іншу учасницю Альянсу у разі, якщо така зазнала зовнішнього воєнного нападу.

Показово, але норвежці виявили б найбільший ентузіазм щодо участі у відбитті агресії, скажімо Росії, за інших – на рівні 80%, натомість найменший – північномакедонці (32%), які нещодавно поповнили лаву НАТО.

Не менше ніж у восьми країнах-членах блоку менше половини громадян підтримали участь у війні від імені союзника, а це важливе питання, оскільки прийняття рішень у НАТО базується на консенсусі.

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати, що Захід в особі США, ФРН та ще кількох країн підганяють Україну із наступом, але при цьому незадоволені результатами.

Читайте також
НАТО визначило росію довгостроковою військовою загрозою
Світ
Швейцарські дипломати сподіваються на НАТО
Світ
У Парижі стартує саміт Коаліції охочих
Війна
Європа розробляє стратегію для заміщення США в НАТО протягом п’яти - десяти років, - FT.
Політика
Трамп розглядає можливість відмовитися від командування силами НАТО в Європі
Світ
Трамп готує вивести Армію США з Європи — генерал Бен Годжес
Війна