Created with Sketch.

Америка і Британія відвели Україні роль трунаря РФ

25.01.2022, 10:05
Фото: Facebook

Однак влада у Києві досі не розуміє, що стратегічне положення нашої держави ширше за ситуативні постачі важливої летальної зброї.

Сучасна ситуація в середині головних українських союзників нагадує чудовий фільм "Don't look up". На тлі важких внутрішніх політичних криз, політики США і Великої Британії намагаються здобути собі політичні дивіденди коштом зовнішньополітичної активності; продовжуючи ігнорувати внутрішній порядок денний.

Зокрема, соціальні опитування в США показують таке: 73% респондентів вважають, що американським лідерам варто зосередитися на внутрішніх проблемах (а їх у США чимало) ніж на міжнародних кризах. А у разі початку повномасштабної війни в Україні лише 15% опитаних американців вважають за потрібне перекидати туди військові сили США.

Натомість така несподівана британська підтримка України, з заявами про союзи та постачання протитанкової зброї (за що їм наша щира дяка), перш за все пояснюється тим, що популярність прем'єр-міністра Бориса Джонсона та його Консервативної партії різко пішла вниз, після скандалу "п'яними вечірками консерваторів".

Певно, тепер під Джонсоном хитається прем'єрське крісло, а його партії загрожує програш на виборах. У цій ситуації перемикнути увагу суспільства на міжнародні події – не такий вже і дурний хід.

Однак проблема у тому, що в обох країнах політики залежать від настроїв виборців.

У США цього року проміжні вибори до обох палат Конґресу, які для провладної Демократичної партії будуть важкими. А от для Великої Британії дострокові вибори теж не рідкість, відтак й ігнорувати настрої суспільства їхні політики не будуть.

Тому Україна має готуватися до можливої різкої зміни зовнішньо політичного курсу своїх союзників. Відверто ж проросійська німецька риторика свідчить, що Кремль активно працює розколюючи західний табір, який уже давно не має спільного зовнішньополітичного вектора і постійно хитається.

Можливо, скоро почуємо ще якісь несподівані заяви. Втім, поки нас підтримують, маємо ловити момент, і назбирати якомога більше плюшок у вигляді озброєнь, військових матеріалів тощо.

Бо тоді й без союзників впораємося. Благо, маємо загартоване у боях з агресором вояцтво.

Історик, публіцист. Кандидат історичних наук, фахівець у воєнній історії XX століття. Автор книг «Українські вікінги», «Сталевий шквал. Історія дивізії сімнадцятирічних», «Бойова група "Байєрсдорф"» та інших.

Читайте також
Чи стане Вікторія Спартц лобісткою інтересів України?
Опінії
Дональд Трамп заявив про необхідність посилити підтримку України
Політика
Світ відхрещується від війни в Україні
Війна
Сьогодні ПАРЄ голосуватиме за вступ Косово в Раду Європи
Світ
ПАРЄ не визнала легітимність кремлівського бункерного щура владіміра путіна
Політика
Іспанія припинила продаж зброї Ізраїлю після загибелі волонтерів у Ґазі
Світ