Created with Sketch.

Американці створюють гібрид літака та космічного корабля

24.01.2022, 14:12
Фото: google

Він може знаходитися на орбіті протягом 5 діб та сідати на будь-яку злітно-посадкову смугу

Американський стартап Radian Aerospace будує літак, якій може самостійно виходити на орбіту та повертатися на Землю.

Орбітальний літак Radian One поєднує в собі властивості літака і космічного корабля. Він має крила і зовні схожий на літак, може виходити на орбіту Землі за допомогою вертикального або горизонтального старту та повертається здійснюючи горизонтальну посадку на аеродром, активно використовуючи при зниженні підйомну силу планера.

Radian One злітає горизонтально за допомогою наземної реактивної розгінного візка, здійснює підйом з низькими перевантаженнями, може знаходитися на орбіті протягом 5 діб та сідати на будь-яку злітно-посадкову смугу довжиною понад 3000 м. Вже за 48 годин космоплан буде готовий до нового старту.

«Те, що ми робимо, є складним, але це вже не неможливо завдяки значним досягненням у матеріалознавстві, мініатюризації та технологіях виробництва», – каже Лівінгстон Холдер, співзасновник і головний технологічний директор Radian.

«З часом ми маємо намір зробити космічні подорожі майже такими ж простими та зручними, як подорожі авіалайнерами», – сказав Річард Хамфрі, генеральний директор і співзасновник Radian.

Компанія ще не оголосила графік розробки або експлуатації, але її засновники сподіваються, що орбітальний літак буде доступний для обслуговування комерційних космічних станцій, які можуть з’явитися на орбіті до 2030 років.

Radian Aerospace каже, що у них вже є угоди про послуги з запуску з комерційними компаніями, операторами супутників і вантажними компаніями, а також з урядом США та «окремими іноземними урядами».

Читайте також
Тропічні ліси Амазонії ризикують стати саваною
Життя
У Північному морі спорудять майданчик для космічних ракет
Світ
ОПУ і МОН чхати на українську малечу Донбасу та Криму
Політика
Штучний місяць та пісок, який сяє у ночі
Життя
Полтавці розповіли про свої заповітні мрії
Життя
SpaceX збирає заявки охочих полетіти на Марс, МКС та Місяць
Світ