Сухий сезон у регіоні, який символічно називають «легенями планети Земля», став довшим. Рівень опадів сягнув понад 100-річного антирекорду.
Таку невтішну для всього живого звістку на шпальтах портуґальського видання Lusa виклав бразильський науковець Карлуш Нобре. Згідно з його дослідженням, джунґлі Амазонської сельви ризикують перетворитися на сухі трав'янисті савани через поточні кліматичні зміни.
Провідний науковець у галузі природознавства з Університету Ріу-ді-Жанейру наполягає на тому, що бездощовий сезон став довшим: раніше тривав на рівні 3-4 місяці, а тепер — 5-6 місяців. Карлуш Нобре зазначив, що тропічний ліс у регіоні став джерелом викидів: у бразильських штатах Пара та Мату-Ґросу джунґлі виділяють більше вуглекислого газу, ніж поглинають.
У четвер, 7 грудня, міністр нафти, природного газу та біопалива Бразилії Петру Сампаю Мендиш заявив, що посуха у зоні екваторіальних дощових лісів басейну Амазонки стала однією з наймасштабніших за минуле десятиліття. При цьому чиновник забув вказати на причину надзвичайної ситуації — масштабну вирубку лісів та грабунок надр транснаціональними корпораціями.
Водночас медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів не забувати про те, як цьогоріч восени майже всю Бразилію охопили небувалі в історії спека з посухою. Подекуди температура повітря сягала позначки понад +55°C і трималася майже тиждень.