Created with Sketch.

Американець, який висадив 8 млн дерев і врятував знищений ліс

30.05.2020, 12:55
Фото: Google

Маріон Кліфтон Девіс  – найвпливовіша людина на планеті, про яку ви, мабуть, ніколи не чули.

Це був 70-річний американський бізнесмен, який відійшов у кращий світ у 2015 році в своєму домі у штаті Флорида.

Батько Девіса рано помер, тому, щоби підтримати матір і двох сестер, хлопцеві довелося шукати способи заробітку. Він зайнявся гральним бізнесом, юридичними консультаціями, земельноюторгівлею.

Справи йшли вгору: Девісу вдалося заробити сотні мільйонів доларів. Попутно він одружився на шкільній подрузі й виховував трьох доньок.

І ось, коли йому було вже близько 50 років, Девіс застряг у заторі. Пиріщив дощ, і настрій був зовсім кепський. Він вийшов з машини і побачив намет з написом «Презентація чорного ведмедя». Зайшов.

Дві жінки розповідали кільком слухачам, як гине природа Флориди, як зникають чорні ведмеді, як врятувати ліси й тварин. Лекція справила на Девіса незабутнє враження.

До того часу чоловік навіть не знав, що у Флориді водяться чорні ведмеді. Та й взагалі ніколи не замислювався ні про що подібне.

Але тепер з тією ж пристрастю, з якою раніше займався бізнесом, Девіс занурився в тему порятунку природи. Він перечитав багато книг і вирішив, що робитиме далі. А далі він став скуповувати земельні ділянки у Флориді – в основному ті, що були в оренді у лісозаготівельних компаній.

Раніше тут росла болотна сосна, але дерева майже повністю вирубали на пиломатеріали ще в 1930-х роках. У цілому бізнесменові вдалося викупити 21,5 тисячі гектарів землі.

На це він віддав 90 мільйонів доларів! А потім Девіс закупив 8 мільйонів саджанців болотної сосни і зайнявся лісопосадками.

Були не просто висаджені дерева – стала відновлюватися вся екосистема. У лісі з'явилися тварини, зокрема рідкісні: орли, рисі, єноти, лисиці тощо.

Свій проект найбільшого приватного заповідника США Девіс назвав "Nokuse". У перекладі з мови одного з індіанських племен означає "Чорний ведмідь".

А восени 2014 року у Девіса діагностовано неоперабельний рак легенів 4-ї стадії. Хіміотерапія не допомогла.

Разом з командою Девіс склав план розвитку заповідника на найближчі 300 років, розписав, на що витрачатимуться кошти. Крім того, він виділив фінансування на екологічний просвітницький центр для школярів, де будуть навчатися тисячі дітей штату Флорида.

Я не можу змінити свідомість людей свого віку, – говорив він, – але дайте мені дітей 4-го класу.

Центр носить ім’я Е.О. Вілсона − біолога й натураліста, лауреата Пулітцерівської премії, який виріс у штаті Алабама. Вілсон став головним поборником роботи Девіса і його другом. Cправу всього життя Девіса – проєкт "Чорний ведмідь" – продовжують його соратники і сім'я.

Зараз "Nokuse" – найбільший приватний заповідник на території США, загальна площа якого – 21,5 тис. гектарів. Заповідник розташований у графстві Волтон на північному заході Флориди.

"Чорний ведмідь" – це величезний проект із реставрації знищених лісових масивів, який триватиме століття.

«М.С. Девіс, напевно, один із найвпливовіших людей, про яких ви ніколи не чули», – сказала Джулі Хаузерман, колишній репортер газети "Times", яка працювала з ним консультантом з екологічних питань протягом семи років.

Читайте також
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава
У Решетилівці цвинтарі перетворили на сміттєзвалища
Полтава
Одним місячник чистоти на Полтавщині, іншим — засмічені лісопосадки
Полтава
З початку війни в Чорному морі загинуло 50 тисяч дельфінів – екологи
Війна
Благодатна Полтавщина тоне у смітті
Полтава
Виснаження підземних джерел води прискорюється — науковці США
Життя