Науковці зі Школи медицини Льюїса Каца в Університеті Темпла і Медичного центру Університету Небраски завершили багаторічні випробування.
Біологи експериментували на гризунах нову методику лікування вірусу імунодефіциту людини (тобто, ВІЛ – прим. ред.), передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на результати досліджень.
З'ясувалося, що науковці розробили генну терапію, яка одночасно очищає заражені клітини від більшості слідів ВІЛ і змінює ДНК здорових імунних клітин, аби вони стали невразливими для вірусу.
«Тривалі випробування на мишах пройшли успішно. Нині аналогічні досліди ми хочемо здійснити на приматах», – коментують ситуацію дослідники зі Школи медицини Льюїса Каца в Університеті Темпла.
Американські молекулярні біологи наголошують, що навчилися лікувати ВІЛ за допомогою інноваційної технології, які раніше відкидали, – редагування генів.
Їх надихнули кілька випадків, коли ВІЛ повністю зник у людей після пересадки кісткового мозку на лікування лейкемії, а трансплантовані донорські клітини містили певні мутації.
«Експеримент на заражених мишах показав, що таке лікування повністю придушило розмноження вірусу в організмі 58% гризунів, а також призвело до стабілізації чисельності Т-клітин, які зазвичай вражають ВІЛ», – пояснили дослідники з Медичного центру Університету Небраски.
Наприкінці "Останній Бастіон" закликає читачів загадати про те, що прямо зараз Росію накрила епідемія ВІЛу: третина регіонів на останній стадії – лікування недоступне.