Created with Sketch.

Арґентинські акції зросли у ціні після перемоги Хав'єра Мілея

21.11.2023, 10:01

Виявляється, соціалізм не дуже корисний для економіки. Хто б міг подумати, що саме так працює міжнародний ринок і світовий порядок.

Інвестори активно вітають нового президента Арґентини з перемогою на перегонах. Відповідні показники на біржах оприлюднило впливове американське видання The Wall Street Journal.

53-річний Хав'єр Мілей — досвідчений економіст, професор і доктор наук, а ще: представник лібертаріанства, який не тільки у теорії, а й на практиці знає, як керувати бізнесом. Саме тому ринок ожив, а міжнародні компанії побачили у ньому промінь надії.

Переможець президентських виборів під час кампанії обіцяв здійснити радикальну перебудову другої за розміром (після бразильської — прим. ред.) економіки Південної Америки. Акції арґентинських компаній, які котуються у США, вже почали свій стрімкий ріст.

Окрім того, Хав'єр Мілей має намір відмовитися від вступу Арґентини до прокитайського утворення БРІКС. Наголосимо, що це — не шалене рішення новообраного голови держави, а консенсусна позиція всієї арґентинської опозиції, підтриманої суспільством (перш за все, середнім і великим бізнесом — прим. ред.).

Жорстка позиція Мілея щодо комуністичного Китаю виглядає насторожливо в контексті того, що торговельний оборот між Пекіном і Буенос-Айресом торік зріс на 30%, а КНР будує в Арґентині дві греблі ГЕС у Патаґонії. Поки що режим Сі Цзіньпіна демонструє стримано-доброзичливу риторику до нового президента, попри його заяви, що він «не вестиме бізнес ні з Китаєм, ні з будь-яким іншим комуністом».

На загал, впевнена перемога Мілея скоріше хороша новина з погляду змін у так званому «глобальному Півдні». Арґентина — другий за значущістю регіональний американський суб'єкт, і якщо вона під керівництвом Мілея почне тяжіти до умовного «колективного Заходу» — це позитивне зрушення, зокрема і для України.

Читайте також
Спецслужби рф вербують поляків для дестабілізації перед виборами
Світ
Позаконституційний зрадник України Єрмак навів туману щодо виборів
Політика
Республіканці матимуть монобільшість у Сенаті США
Політика
Зеленськийєрмак готується до виборів
Позиція
Камала Херріс — кандидат путіна і Сі Цзіньпіна
Політика
Американську державну систему не переламає жодна особистість
Світ