Created with Sketch.

Археологічний табір у Седневі

06.08.2015, 07:12

Наприкінці роботи Седнівського пришкільного табору «Сонечко» (16 червня 2015 року) його відвідувачі познайомились з місцем археологічних розкопок на околиці селища в урочищі Трифоновщина. Експедиція проходить під керівництвом члена – кореспондента Академії Наук України професора Олександра Петровича Моці (інститут археології) за участі співробітників ЧНПУ ім.Т.Г.Шевченка Скорохода В.М. та Ситого Ю.М., співробітників Чернігівського обласного історичного музею імені В.В.Тарновського Ситої Л.Ф. та Бондаря О.М.

Школярі познайомилися із дослідженням комплексу пам’яток, зробленим розрізом валу городища другої половини ХІІІ – ХІУ ст. Побачили величезний вал, ширина якого 17 метрів, і який зберігся на висоту 2,5 метри. Археологи показали виявлені згорілі дерев’яні оборонні конструкції та забудову з внутрішнього боку укріплень; виявлені на стрілці мису городища ескарп (укріплення, скос, загородження, яке неможливо було взяти ворогам; це загородження з землі у вигляді високого (2—3 м) крутого зрізу скату підвищеності берега річки, що спрямований до нападника і має крутизну до 45°) та залишки валу у східній частині площадки; ознайомилися із знайденими речами раннього залізного віку (милоградська культура), пізньозарубінецькими старожитностями, поселенням Х століття (і під валом городища).

Цікаво було дізнатися, що за версією дослідників, городище Трифоновщина, скоріше за все, є другим (після Коронного замку), осередком життя на території Седнєва, з якого воно розквітло у ХІУ – ХУІІІ ст.


Читайте також
Вечір імпровізації та джазу
Мистецтво
Найкраща екранізація Стівена Кінга в українському прокаті
Мистецтво
2 липня 1951 року радянська газета «Правда» засудила вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну».
Історія
Християнство — релігія рабів
Історія
Нема свободи людини без свободи народу. І немає свободи народу без свободи людини
Історія
Хван Дон Хьок: «Фінал «Гри в кальмара» — це акт надії у світі, що руйнується»
Мистецтво