Created with Sketch.

Астероїд змістив вісь найбільшого супутника Сонячної системи

05 вересня, 06:00
Фото: Nature

Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.

Поверхня Ганімеда вкрита загадковою системою борозен. За розрахунками її залишив астероїд діаметром приблизно 300 кілометрів, вважає планетолог і астрофізик з Університету Кобе в Японії, доцент Наоюкі Хірата.

Науковець змоделював наслідки удару, показавши, як зіткнення рухомого космічного тіла призвело до значно серйозніших наслідків. Астероїд утворив позитивну гравітаційну аномалію навколо центру кратера на поверхні Ганімеда.

«За розрахунками моєї команди, це змінило орієнтацію найбільшого супутника Юпітера, тобто вісь його обертання змістилася, щонайменше, на 120°. Центр борозенчастої системи збігається із довготою вісі. Фактично, це свідчить про переорієнтацію Ганімеда.

Причому ситуація схожа на ту, що спостерігається на рівнині супутника — найбільшому імпактному кратері Плутона, де теж наявна позитивна гравітаційна аномалія; центр негативної гравітаційної аномалії, навпаки, тяжіє до вісі обертання. Найкраще наша модель працювала за радіуса астероїда 150 км і радіусі перехідного кратера (до колапсу) 700-800 км», — заявив Наоюкі Хірата.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що неподалік Землі знайшли потенційно придатну для життя екзопланету. Як зауважують астрономи, на виявленому космічному об'єкті тепло і, мабуть, є вода.

Зміни поверхні Ганімеду після удару астероїда
Читайте також
Космічні туристи з приватної місії Polaris Dawn порушили космічний закон
Світ
У Флориді відбулася репетиція запуску місії Polaris Dawn
Світ
SpaceX запустить чотирьох астронавтів на унікальну місію до полюсів Землі
Життя
SpaceX підготувала до нового тестового запуску Starship з ракетою-носієм Super Heavy
Світ
Українець Сергій Якимов візьме участь в експерименті з імітації польоту на Марс
Життя
Зала слави українських космонавтів. Частина 3
Історія