Created with Sketch.

Астронавти NASA розгорнуть на поверхні Місяця теплицю

31 березня, 14:53
Фото: NASA

Вирощення рослин на єдиному природному супутникові Землі скоро стане дійсністю. Науковці вже готують нову космічну місію.

Відповідне оголошення оприлюднило американське Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору. Зазначається, що у лабораторіях США збирають теплицю, яку із рослинами доправлять ракетоносіями на Місяць.

Співробітники NASA обрали три наукові пристрої, які астронавти майбутньої місії «Артеміда III» (Artemis III) мають розгорнути на супутнику у 2026 році. З-поміж них прилад «LEAF», призначений для вивчення впливу екстремальних умов Місяця на сільськогосподарські рослини.

По суті, це — мінітеплиця, в якій хочуть провести експеримент із дослідження процесу фотосинтезу, росту рослин, реакції земної флори на місячні умови за наявності космічного випромінювання і низької гравітації. Результати допоможуть науковцям зрозуміти, як вирощені на Місяці рослини поводяться і чи можна використовувати їх як їжу на майбутній місячній базі.

Два інші пристрої, які мають доставити астронавти, — «LEMS» (Станція моніторингу місячного середовища) та «LDA» (Місячний діелектричний аналізатор). Завдяки їм астронавти відстежуватимуть місяцетруси протягом двох років, складуть мапу структури кори та мантії природного супутника Землі та вимірюватимуть здатність місячного реголіту поширювати електричне поле.

Між іншим, раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла читачів про те, що американські та німецькі астрономи вперше знайшли воду на поверхні астероїдах. Йдеться про космічні тіла Ірис, Партенопа, Мельпомена та Масалія, котрі вивчаються за допомогою стратосферної обсерваторії SOFIA.

Читайте також
NASA відклали місію з висадки людей на Місяць до 2026 року
Світ
Медики знайшли ефективні засоби для лікування алкоголізму і наркоманії
Світ
Сіоністський «план Ейланда» для Палестини
Світ
Китайська компанія DJI, яка виробляє дрони, подала до суду на Пентагон
Світ
Куба лишилася без електроенергії через масштабну аварію
Світ
Треба «ефективно реагувати»
Світ