Астрономи вперше знайшли воду на поверхні астероїда

16 лютого, 19:21
Астрономи вперше знайшли воду на поверхні астероїда

Міжнародна команда науковців з американського і німецького космічних агенств дійшла приголомшливого висновку. Вони дослідили 4 астероїди.

Йдеться про космічні тіла Ірис, Партенопа, Мельпомена та Масалія, котрі вивчаються за допомогою стратосферної обсерваторії SOFIA. На кількох із них астрономи вперше виявили молекули води, повідомляє галузеве видання Planetary Science Journal.

Науковці з NASA пояснили, що «особливий інтерес становить розподіл води на астероїдах, оскільки це може допомогти з'ясувати як вода могла з'явитися на нашій планеті. Адже астероїди — це залишки процесів формування планет, тому їхній склад залежить від того, де вони утворилися у сонячній туманності».

У висновках дослідження наголошується, що безводні силікатні астероїди утворюються поблизу Сонця. Натомість крижані матеріали накопичуються на великій відстані від нього у зовнішніх областях Сонячної системи.

Крім того, як раніше повідомляв «Останній Бастіон», місяць тому астрономи знайшли на Марсі приховане джерело води. В Європейській космічній агенції заявили, що воно здатне затопити всю планету.

Читайте також:
Життя
Холоднокровні земноводні істоти видають крики, які люди не чують. Встановити цей факт вдалося у бразильських тропічних лісах.
вчора, 21:39
Історія
Наше прадавнє минуле досі припадає пилом попри численні розвідки. Дослідники зосереджуються на одному предметі, не бачачи загальної картини.
11 квітня, 19:36
Історія
Доказом слугує печера Теопетра у гірській місцевості центральної Греції. Саме там вперше було використано викопане паливо.
10 квітня, 19:35
Життя
Яскравий тому приклад — населення таких країн, як РФ, КНР, КНДР, ФРН і США. Там минуле нерозривно пов'язано із пропагандою сьогодення.
28 березня, 08:20
Історія
Ви напевно чули безліч теорій про піраміди. Що це — гробниця фараона, або збудована культова споруда представниками позаземної цивілізації.
27 березня, 21:33
Історія
Три десятиліття відновленої незалежності не посприяли появі чіткого та узагальненого уявлення про те, що ж таке українська історія.
25 березня, 20:22