Created with Sketch.

Астрономи відкрили найвіддаленішу чорну діру

09.07.2023, 16:09
Фото: Space News

Телескоп "Джеймс Вебб" продовжує досліджувати глибини Всесвіту й днями виявив далекий від Землі, але доволі активний і надмасивний колапсар.

Відомості про це з посиланням на астрономів із NASA оприлюднило спеціалізоване міжнародне видання "Space", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що галактика виявленої раніше невідомої чорної діри існувала вже через 570 мільйонів років після Великого вибуху, а  тому її відкриття ставить під питання уявлення про еволюцію Всесвіту.

«Цей колапсар, який ми назвали "CEERS 1019" у дев'ять мільйонів разів важчий за наше Сонце. Більшість подібних космічних об'єктів важить більше мільярда сонячних мас, тому вони яскравіші й тому їх легше виявити. За нашими обрахунками, "CEERS 1019" сформувалася надто швидко після виникнення Всесвіту, а це не узгоджується із сучасними теоріями про виникнення чорних дір», – йдеться у повідомленні американських астрономів.

Слід зауважити, що згідно з панівними у науці теоріями, вважається, чорні діри (вони ж колапсари – прим. ред.) почали з'являтися набагато пізніше, а не від початку зародження нашого Всесвіту.

Водночас медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує про те, що землянам, які дивляться у космос, здається, – наша Сонячна система оточена мільярдами зірок у Чумацькому Шляху.

Читайте також
Компанія Джеффа Безоса здійснила перший запуск ракети New Glenn
Світ
SpaceX запустила перший супутник турецького виробника безпілотників Baykar
Світ
Корональні діри на Сонці спровокують потужні магнітні бурі
Життя
Американські компанії шукають альтернативи основним космодромам
Світ
10 найбільш значущих космічних подій 2024 року
Життя
Зонд NASA як ніколи раніше прагне дістатися серця Сонця
Світ