Вона всього на 470 мільйонів років молодша за сам наш Усесвіт. Допоміг віднайти унікальний космічний об'єкт телескоп «Джеймс Вебб».
Про це повідомила міжнародна команда астрофізиків і астрономів із приватного Університету Корнелла у штаті Нью-Йорк. Приблизний вік найстарішого у космосі колапсару — 13,2 мільярда років.
Зі слів дослідників, чорна діра могла утворитися не пізніше 470 мільйонів років після так званого Великого вибуху. Крім того, загальна маса цього космічного об'єкта в 1 мільйон разів більша за вагу нашого Сонця.
Першим колапсар у галактиці GN-z11 помітив телескоп «Джеймс Вебб», а рентгенівська обсерваторія «Чандра» підтвердила пульсацію чорної діри. Дослідники відзначають, що це відкриття повністю змінює уявлення про формування надмасивних чорних дір.
Раніше вважалося, що вони утворюються згодом із кількох таких об'єктів. Однак щойно віднайдений колапсар доводить: перші чорні діри могли сформуватися ще на зорі всесвіту або навіть за секунди після Великого вибуху.
Також медіаагенція «Останній Бастіон» радить своїм читачам пригадати, як нещодавно астрономи виявили кріовулкан-велет на поверхні Плутону. На віддалених від Сонця планетах таких чимало.