Водночас майже п’ять мільярдів людей стали біднішими.
П’ять найбагатших людей світу з 2020 року більш ніж подвоїли свої статки з 405 мільярдів доларів до 869 мільярдів доларів.
Водночас майже п’ять мільярдів людей стали біднішими.
Про це йдеться у звіті Oxfam про нерівність і глобальну корпоративну владу, презентованому на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.
«Якщо нинішні тенденції збережуться, у світі з’явиться перший трильйонер протягом десяти років, але бідність не буде викорінена ще через 229 років» - йдеться у звіті.
Вартість цих корпорацій становить 10,2 трильйона доларів, що еквівалентно сумарному ВВП усіх країн Африки та Латинської Америки.
У Oxfam наголосили, що стрімкий сплеск надзвичайного багатства за останні три роки зміцнився, тоді як глобальна бідність залишається на рівні до пандемії.
Багаті країни Глобальної Півночі становлять лише 21% світового населення, але володіють 69% світового багатства та є домом для 74% мільярдерів.
Володіння акціями приносить переваги найбагатшим. Так, верхній 1% списку багатіїв володіє 43% всіх світових фінансових активів, ім належить 48% фінансового багатства на Близькому Сході, 50% в Азії і 47% в Європі.
148 найбільших корпорацій світу разом отримали 1,8 трлн дол загального чистого прибутку за рік до червня 2023 року, що на 52% більше порівняно з середній чистий прибуток у 2018-2021 рр. Їхні надприбутки зросли майже до 700 мільярдів доларів.
Водночас люди в усьому світі працюють більше і довше, часто за жалюгідну зарплату на нестабільних і небезпечних роботах. Заробітна плата майже 800 мільйонів працівників не встигає за інфляцією, і вони втратили 1,5 трильйона доларів за останні два роки, що еквівалентно майже місячній (25-денній) втраті зарплати для кожного працівника.