Created with Sketch.

Безладний гнів антиамериканських демонів у каліфорнійській долині смерті

11 червня, 08:32

Найбільше місто західного узбережжя США охоплене вогнем. Вуличні протести федеральний уряд намагається придушити силою, влада штату бездіє.

Багатьох цікавить, що ж зараз відбувається у Лос-Анджелесі? Когось засмучу, когось заспокою — ніякого «повстання проти Дональда Трампа» там нема.

Все традиційно — є виступи нелегальних мігрантів, які протестують проти депортацій, що є одним із наріжних каменів внутрішньої політики Трампа. Мігрантів підтримують місцеві маргінали, ліваки та кримінальні елементи.

Присутні всі складові «американського бунту» — сутички з поліцією, масовий лутинг, підпали машин і будівель. Додалось і дещо нове — мексиканські прапори в руках багатьох протестантів.

Звісно, це не «мексиканське літо», бо навряд чи уряд Мексики до цього причетна, проте доволі показово... Якоїсь політичної платформи у протестантів немає, проте їх підтримує влада Каліфорнії.

Воно й не дивно — штат контролюють і так дискредитовані демократи, яким потрібно показати хоча б якусь боротьбу проти діючої влади. Зокрема, губернатор Ґевін Ньюсом активно протидіє спробам президента навести порядок, бо сподівається руками протестантів розхитати позиції Трампа.

Це нагадує сценарії 5-річної давнини, але меншого масштабу — погроми «Black Lives Matter» теж були ініційовані демократами. (Цей рух, до речі, настільки себе дискредитував за цей час, що зараз ніхто і не думає діставати його з нафталину).

Воно й недивно, бо важливим елементом електоральної опори Демпартії давно вже стали саме маргінальні елементи і мігранти. За законами США повноваження президента у придушенні заворушень доволі обмежені — в основному це справа влади штату.

Цим і пояснюються заклики Трампа «введіть війська», над якими зараз багато хто глузує. Проте оскільки губернатор підтримує погромників, Трамп все ж таки втрутився, скориставшись правилом.

Правило, яке дає президенту контроль над національною гвардією штату в випадку загрози дотримання законів США і неспроможності влади штату самій впоратись з проблемою (як воно і відбувається зараз). Тому всупереч волі губернатора, Трамп скерував у Каліфорнію 2 000 національних гвардійців.

Ньюсом обурився і очікувано почав волати про «загрозу демократії» і що буде подавати в суд. Згодом прийшла інша новина — напередодні міністр оборони США Піт Геґсет схвалив скерування до Лос-Анджелеса 700 морських піхотинців.

Загалом, обидва учасники, Ньюсом і Трамп, влаштували вистави для своїх прихильників, щоб показати, хто з них крутіший. Тому ескалація в Каліфорнії продовжиться ще на кілька днів, поки протести не придушать, злочинців не покарають, а нелегалів не депортують; вийти з під контролю ситуація не повинна, бо зараз не 2020 рік.

Історик, публіцист. Кандидат історичних наук, фахівець у воєнній історії XX століття. Автор книг «Українські вікінги», «Сталевий шквал. Історія дивізії сімнадцятирічних», «Бойова група "Байєрсдорф"» та інших.

Читайте також
Полтавці категорично висловили свою позицію Зеленському
Позиція
Молодь, яка не дасть зруйнувати Україну зсередини
Опінії
Це додає нам сил
Політика
«Єрмака н@хуй» і «Офіс за@бал»
Політика
Балет для вбивць
Війна
У США відбулися протести проти Трампа через удари по Ірану
Політика