Чому вона досі не під санкціями ЄС?
Напередодні обговорення 12-го пакету санкцій проти московії та Білорусі, британська громадська організація Earthsight вимагає зупинити імпорт білоруських меблів, целюлози та паперу до ЄС.
Про це повідомляє «Українська природоохоронна група».
У 2021 році уряд Білорусі оцінив державні лісові ресурси в 30,2 млрд білоруських рублів (€9,46 млрд). Державний деревообробний конгломерат «Беллісбумпром» є найбільшим виробником меблів у країні. Увесь целюлозно-паперовий експорт Білорусі надходить від державних компаній.
Минулого року в білоруських лісах було заготовлено 26 мільйонів кубічних метрів деревини. У 2021 році Білорусь експортувала меблів, целюлози та паперу на $3,8 млрд, з яких $2,1 млрд (55%) до ЄС.
2 березня 2022 року ЄС заборонив імпорт білоруської деревини через причетність країни до російської агресії проти України.
Громадянська коаліція B4Ukraine, до якої входить Earthsight, внесла спільне подання до ЄС щодо розширення санкцій щодо російської нафти і газу. Крім того, ідеться про заборону ввезення до ЄС білоруських меблів, целюлози та паперу (митні коди HS 94, 47 і 48). Подання було приурочене до обговорення в ЄС нового пакету санкцій проти московії та Білорусі.
Війна, у якій Білорусь бере участь, усе ще триває, тому ЄС має терміново вжити заходів, щоб якомога швидше закрити прогалини в режимі санкцій щодо білоруського деревообробного сектору. На це є як мінімум 6 причин:
Юлія Овчинникова, голова підкомітету Верховної Ради України з питань лісових ресурсів, заявила:
«Білорусь — це країна, з території якої запускають безпілотники і ракети по мирних українських містах; країна, де тренується російська армія і де злочинці з групи Вагнера знайшли притулок. Нещодавно український парламент закликав заборонити таку продукцію. Тому я закликаю Раду ЄС терміново запровадити санкції на всю продукцію з деревини білоруського походження».