Created with Sketch.

Bloomberg: Байден хоче заборонити розробку нових родовищ нафти й газу

04 січня, 10:21

Таке рішення може бути ухвалене 6 січня.

Президент США Джо Байден має намір заборонити нові морські розробки нафти та газу на прибережних територіях США.

Про це повідомляє Bloomberg.

Зокрема, це рішення виключає продаж прав на буріння у водах Атлантичного та Тихого океанів, а також у східній частині Мексиканської затоки.

Як пише видання, рішення Байдена, яке має бути оголошене 6 січня, «ще більше зміцнить його репутацію у сфері боротьби зі змінами клімату», підкреслюючи його зусилля у сприянні збереженню довкілля та переходу до енергетики з нульовими викидами.

Цей крок базується на серії дій Білого дому, спрямованих на захист земель і навколишнього середовища, які вживаються перед тим, як новообраний президент Дональд Трамп вступить на посаду.


Чому це рішення не на користь Трампу

На відміну від інших заходів, спрямованих на обмеження розробки викопного палива та викидів парникових газів, це рішення може мати тривалий ефект, ускладнюючи наміри Трампа збільшити видобуток нафти та газу в межах країни.

«Це пов’язано з тим, що заплановане рішення Байдена ґрунтується на 72-річній нормі федерального закону, яка надає президентам широкі повноваження виключати води США з нафтового лізингу без прямого дозволу на скасування», — зазначає Bloomberg.

Водночас, як зазначають автори, це рішення не вплине на буріння та іншу діяльність за чинними договорами оренди.

«Однак це залишає відкритою можливість для законодавців-республіканців ініціювати продаж прав на нафтовидобуток у центральній і західній частині Мексиканської затоки, щоб збільшити доходи, які могли б компенсувати витрати на подальше зниження податків», — додається у статті.


Позиція екологів і нафтової промисловості

Екологи заявили, що крок Байдена гарантує, що нафтові компанії не зможуть розробляти запаси в східній частині Мексиканської затоки та південній частині Тихого океану, які давно цікавлять промисловість. Вони підкреслили, що це рішення відповідає зростаючому суспільному інтересу до обмеження морського буріння нафти.

Водночас прихильники нафтової промисловості вважають, що такі дії обмежують енергетичний потенціал США, особливо у період очікуваного різкого зростання попиту на електроенергію з боку центрів обробки даних, штучного інтелекту та виробництва.


Можливі кроки Трампа

Журналісти зазначають, що Трамп міг би спробувати скасувати дії Байдена, так само як він намагався скасувати рішення президента Барака Обами під час свого першого терміну. Проте попередню спробу Трампа було відхилено федеральним окружним судом у 2019 році.

«До того ж деякі води, на які спрямовані заходи Байдена, збігаються з територіями поблизу Флориди та південного сходу США, які сам Трамп тимчасово вилучив із нафтового лізингу в останні тижні своєї президентської кампанії у 2020 році. У протилежному випадку дія указу Трампа завершується у 2032 році», — уточнює видання.

Читайте також
Майка Джонсона переобрали спікером Палати представників Конгресу
Світ
У Конгресі США представили звіт щодо екскандидата Трампа у генпрокурори Метта Гетца
Світ
Опозиція Південної Кореї знову подала пропозицію про імпічмент президента
Світ
ВСАС
Політика
Як вибори сформують новий політичний курс США
Опінії
Трамп скоротив відрив від Гарріс за тиждень до президентських виборів – Reuters
Політика