Created with Sketch.

Борис Джонсон застерігає ЄС від вибору між Україною та проєктом “Північний потік-2”

17.11.2021, 22:05
Борис Джонсон
Фото: Відомості

Британія є одним з серйозних опонентів Путіна в Європі.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон попередив, що Європейський Союз стоїть перед “вибором” між “підтримкою України” та реалізацією проєкту “Північний потік-2” через побоювання, що Росія готується до можливого вторгнення в східноєвропейську країну.

Борис Джонсон у понеділок увечері виступив у офіційній резиденції Меншн-Хауз у Лондоні, і у своїй промові зазначив: Отже, коли ми кажемо, що підтримуємо суверенітет та цілісність України, то це не тому, що ми хочемо бути супротивниками Росії або хочемо якось стратегічно оточити чи підірвати цю країну.
Це пояснюється тим, що ми віддані принципам демократії та свободи, які зараз поділяють на більшій частині Європейського континенту.

І коли наші польські друзі звернулися по допомогу у вирішенні спровокованої кризи на їхньому кордоні з Білоруссю, ми швидко відреагували. Ми сподіваємося, що наші друзі зрозуміють, що незабаром постане вибір між вливанням щораз більших обсягів російських вуглеводнів у нові гігантські трубопроводи та прихильністю до України, відстоюванням справи миру та стабільності, дозвольте мені так висловитись”, – зявив Джонсон.

Разом з тим, міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс також закликала президента Росії Володимира Путіна втрутитися в зростаючу міграційну кризу на білорусько-польському кордоні.

Трасс закликала “друзів по всій Європі” виступити разом проти “Північного потоку-2”.

“Це ризик підірвати європейську безпеку, дозволяючи Росії посилити контроль над тими країнами, які залежать від її газу”, – написала вона в “The Sunday Telegraph”.

Коментарі Джонсона і Трасс свідчать про зміну тону Великої Британії щодо проєкту газопроводу “Північний потік-2” на тлі кризи з постачанням газу, яка загрожує відновленню економіки після пандемії, що змусило багатьох постачальників енергоносіїв у Великій Британії відмовитися від бізнесу та посприяло побоюванням щодо зростання кризи “вартості життя”.

Як відомо, уряд Великої Британії в минулому не виявляв прямого протистояння будівництву газопроводу і стверджував, що Велика Британія не залежить від імпорту газу з Росії, хоча визнає, що вона вразлива до “нестабільних” світових газових ринків. Велика Британія імпортує газ із Європейського Союзу, який отримує до 40 % своїх поставок з Росії.

Виступаючи після того, як угода COP26 була послаблена в останні хвилини вихідних, Джонсон сказав:

Я знаю, як було прикро, – коли ми стояли на межі згоди про поетапну відмову від вугілля, бачити, що ці зобов’язання ослабли. Але я скажу Вам таке: я вже давно спостерігаю за політикою і знаю, коли досягається переломний момент.

Мова має значення, але незалежно від того, чи говорите ви про поетапне припинення роботи чи закриття, сьогодні не за горами той день, коли буде так само політично неприйнятно в будь-якій точці світу відкривати нову вугільну електростанцію, як оце зараз сісти в літак і запалити сигару”.

Окрім того, Східноєвропейські законодавці звинувачують у дефіциті газу цієї зими Росію, яка обмежує експорт до Західної Європи, щоб тиснути на Німеччину, щоб вона прискорила запуск газопроводу після завершення будівництва у вересні.

А Ганна Маляр, заступник Міністра оборони України, заявила у вихідні виданню “Financial Times”, що західна розвідка припускає “високу ймовірність дестабілізації” України з боку Росії вже цієї зими після того, як Москва зібрала біля своїх кордонів понад 90 000 військових.

Нагадаємо, що будівництво газопроводу “Північний потік-2”, який транспортуватиме російський газ безпосередньо через Балтійське море до Німеччини, було відкладено через санкції США та рішучі виступи таких східноєвропейських країн, як Польща, які вважають, що він призначений для того, щоб позбавити Україну отримувати транзитні збори за транспортування російського газу.

Відділ моніторингу Останнього Бастіону.

Читайте також
Україна — форпост свободи, і її голос має бути почутий
Опінії
У Словаччині опозиція готує вотум недовіри уряду Фіцо через зближення з росією
Світ
КНР купує чергову африканську державу
Світ
Трамп-молодший прибув до Гренландії
Політика
Сподіваємося на нову еру
Війна
Москва і Тегеран укладуть військово-політичний союз під час інавґурації Трампа
Опінії