Повітряна оборона України: провали й можливості для виправлення.
Качиний тест /duck test/
Якщо щось виглядає як качка, плаває як качка і крякає як качка, то це качка. І навпаки: якщо щось виглядає як качка, але не плаває як качка і не крякає як качка, то це, ймовірно, не качка.
І якщо над Києвом дві години поспіль літає ворожий безпілотник-розвідник, а наше ППО не може його збити, то це, ймовірно, не ППО.
Можна, звичайно, скаржитися на жорстокість і нелюдськість ворога (ворог завжди жорстокий), можна скаржитися на брак зенітних ракет і дорікати в цьому партнерам, можна сподіватися на стійкість нашого населення.
Але цього замало!
У нас було багато часу – починаючи з 2022 року, а то й з 2014-го, – щоб побудувати свій надійний «Залізний купол».
Це не паніка і не істерика. Це заклик діяти.
Нарешті діяти й негайно діяти. Діяти ефективно: зібрати кращих фахівців із протиповітряної оборони, кращих дронщиків, кращих ракетників, кращих локаторщиків, кращих авіаторів. Призначити – вибравши серед них – головного: розумного, авторитетного, відповідального. Створити команду з надзвичайними повноваженнями й необмеженими можливостями.
Почати працювати прямо зараз: створювати винищувальну пілотовану авіацію проти дронів, створювати безпілотну винищувальну авіацію проти дронів, ставити зенітки на дахах будинків, а не тільки на мостах і в місцях з обмеженою видимістю, закупити або виготовити тисячі прожекторів, створити в найкоротші терміни наші аналоги «панцирів» і «стінгерів».
Зараз треба працювати.