Created with Sketch.

Чи потребує нашої допомоги білоруська поліщучка Алєся?

14.08.2020, 09:17
Фото: © Seiken

Котра живе в очікуванні щастя?

Переднє пояснення: автор не претендує на славу колег, котрі наскрізь бачать Білорусь і її мешканців, достеменно знають, чим воно там усе закінчиться, і майстерно гаптують новітню білоруську дійсність карколомними паралелями з Майданами, Єреванами і Хабаровськами. Ділимося сумнівами.

Наше ставлення до північного сусіди формувалося фантазійними пластами юначого захоплення детективним хитросплетінням  Володимира Короткевича, котрий влаштував на поліських гатях дике полювання з королем Стахом, магнетичною звабою неперевершеної лісовички Алєсі, чия виспівана «Сябрами» досконалість збивала подих у не одного покоління радянського парубоцтва, роботящим гуркотінням тракторців «Білорусь», що своїми не вельми могутніми  кінськими силами порали наші чорноземи до ери «Клаасів» і «Джон Дірів».

І з роками лише глибшала наша емпатія до невдатної, так нам здавалося, долі братнього слов'янського племені, що ніби та сіра мишка непомітно і непрезентативно тягло лямку побутування на поребрику Європейської Ойкумени без державних помислів, втрачаючи історію і мову, розчиняючись у агресивно-ординському світі. Сповідуючи очевидно програшну, так нам виділося, ідеологію «і вашим, і нашим».

Перші агітували за якісь ефемерні демократії і свободи, спокушаючи націю «закостенілих колгоспників» примарними надіями, інші ж за реальну нафту, фактично за безцінь, скуповували майбутнє, на налигачі тягнучи білорусів до совкового імперського стійла.

Ще раз: це так нам здавалося. А білоруси разом з чарівницею лісу Алєсею, бацькою Лукашенкой і нащадком його Миколою вважають нас, услід за ще одними «братами», «майданутими». Нехай, утремося, перекліпаємо.  

Нарешті вибухнуло? Це – не вибух, це – пшик.

Закидають українцям, мовляв, ви ж отримали такий безцінний досвід на своєму Майдані – поділіться з неофітами, як давати лупня проффесорсько-диктаторським замашкам.

Майдани не експортуються. Скільки потуги, життів і грошей коштувало Радянському Союзові розпалювання вогнища світової революції – не розгорілося. І не тому, що марксистсько-ленінські дрова відсиріли, чи не той пішов вождь.

Згадайте полум'яного Че – якого ще вождя треба було лівакам для бодай однієї перемоги в одній-однісінькій країні, де низи б по-справжньому не хотіли, а верхи б так само не могли?!

Геварі з барбудосами, як і їхнім кремлівським спонсорам, здавалося – кинь сірника і щонайменше половина латиноамериканського континенту з радістю гайне вмирати в боротьбі за «это»! А не гайнула.

Тому перепрошуємо у дорогих наших сябрів, але не брак лідерських якостей у пересічної жіночки із начисто відсутніми задатками дружини декабриста став причиною пшика. Ми про пані Тихановську.

Так, будь-чия Жанна д'Арк – французька, білоруська – має безваріативно послуговуватися яценюковим «куля в лоб – так куля в лоб». Без самопожертви, коли власне життя і коханий чоловік, ба, і навіть діти беззастережно віддаються нещадному Молоху, революції не здійснюються.

Та все ж головне те, що лісовичці Алєсі, на жаль, глибоко байдужі розбірки мінських і вітебських айтішників з фашистами-силовиками. Ондечки бацька кличе у поле до бульби і до верстатів.   

Нам залишається пошкодувати за вибором сусідів. Але то тільки їхня справа.       

Народився у селі на Сумській Слобожанщині, наразі – полтавець, вчитель історії і тоді ще суспільствознавства, профспілковий чиновник, активіст і фрондер інформаційного простору, пенсіонер, українець, але все ще оптиміст

Читайте також
В Білорусі цієї ночі збивали російські «Шахеди»
Війна
Експосол Білорусі у Німеччині покінчив життя самогубством
Світ
Партизани зафіксували прибуття військової техніки московії до Білорусі
Війна
США закликали своїх громадян покинути Білорусь
Війна
Вагнерівці почали прибувати до Білорусі
Війна
Лукашенко вмовив Путіна прийняти умови Прігожина
Політика