Created with Sketch.

Чи зробить світ рішучий крок до перемоги над диктатором путіним?

18.02.2023, 16:15
Ілюстративне фото

Китай та США, як відбиття боротьби у світі

Минулого року, всього за кілька днів до вторгнення росії в Україну, десятки офіційних осіб західних країн зустрілися в Мюнхені на конференції з питань безпеки, на якій вони обговорили бажання Заходу втрутитися, повідомляє медіа агенція Останній Бастіон з посиланням на The New York Times.

Президент України Володимир Зеленський особисто був присутній і критикував Захід за неспроможність стримати російську агресію протягом багатьох років.

Торішня конференція

Цього року офіційні особи, включаючи віцепрезидента Камалу Харріс і держсекретаря Ентоні Дж. Блінкена, збираються на захід, і вони сподіваються продемонструвати єдність проти москви, оскільки наближається річниця повномасштабного вторгнення росії.

Коли учасники зібралися в Мюнхені, путін зустрівся з президентом Білорусі Олександром Г. Лукашенком у москві, оскільки російський лідер намагався зміцнити свої альянси перед лицем нового важкого наступу, який має на меті поглинути більше території на сході України.

Очікується, що війна триватиме щонайменше ще рік, і крики про єдність, хоча загалом справедливі, будуть випробувані. Мало хто очікує раптового прориву будь-якої сторони, і очікується, що ціна підтримки української боротьби проти більшого ворога також створить нову напругу серед союзників.

Одна з поточних розмов у Мюнхені буде про те, як має закінчитися війна: чи можливий повний суверенітет України над усією її територією? Якщо ні, чи можуть бути переговори? путін взагалі зацікавлений у переговорах?

Крім того, європейці хвилюються, що наступним американським лідером може стати не президент Байден, і що республіканець може не мати такої відданості трансатлантичному альянсу та війні в Україні, як пан Байден.

Очікується, що пані Гарріс, яка виступить із промовою в суботу, підтвердить зобов’язання адміністрації Байдена захищати Київ «стільки, скільки це буде потрібно», як сказав президент Байден.

«Я припускаю, що настрій буде випромінювати єдність та рішучість», — сказав Іво Даалдер, колишній посол США в НАТО та президент Чиказької ради з глобальних справ. Пан Даалдер сказав, що західні лідери бачать мало перспектив для мирних переговорів, якщо Україна не зможе отримати більше територіальних здобутків.

У ймовірному попередньому перегляді повідомлення США на заході Карен Донфрід, помічник держсекретаря у справах Європи та Євразії, сказала журналістам на брифінгу в середу, що західна коаліція розвіяла надії пана  путіна на швидку перемогу. «путін думав, що зламає Захід і захопить Україну. Він був неправий», – сказала пані Донфрід. «Пройшов рік, і наша відданість не ослабла».

Міністерство закордонних справ Китаю минулого тижня повідомило, що головною подією Мюнхенської конференції стане виступ Ван І, високопосадовця зовнішньої політики Китаю, який розповість про перспективи зовнішньої політики Пекіна. Китайські державні засоби масової інформації зобразили його присутність на заході як ознаку помірного впливу Китаю на форумі, де в іншому випадку домінували б інтереси США.

Пан Ван І перебуває у тривалому європейському турі, і європейці загалом бачать Китай не як суперника, як Сполучені Штати, а як тривожного, але життєво важливого торгового партнера.
 

Читайте також
Заздрісний Зеленський не пустив Порошенка в Європу через публічну критику
Політика
У Мюнхені Китай ударив по простягнутій руці Америки
Опінії
Київ потребує набагато більшої і швидшої допомоги
Світ
Британія оголосила про підготовку українських пілотів
Світ
Заокеанська філія Ізраїлю вирішила прихистити палестинських біженців
Світ
Девід Кемерон виступив проти ідеї Макрона щодо відправки військ НАТО в Україну
Світ