Created with Sketch.

Чим харчуються їжаки?

29.05.2023, 17:18

Останнім часом в українських містах, особливо прифронтових, зросла присутність диких тварин, які тікають якнайдалі від бойових дій.

Але крім білок, лисиць, різного роду змій і єнотів частими гостями також стали їжаки, що уподобали й нашу рідну Полтаву, ховаючись у чагарниках і прирічкових заростях.

Дехто з містян у намаганні принадити колючого звіра досі певен у тому, що їжаки із задоволенням їстимуть яблука, гриби та ягоди, хоча насправді цим хижакам не можна давати подібні продукти.

Якщо вам пощастило і до вашого двору завітав їжачок, знайте, годувати їх треба виключно комахами та інші безхребетними істотами, які є основним природним джерелом їжі.

Типовий щоденний раціон колючого звіра може включати наступне:

Як природжений хижак, їжак полює, нюхаючи крізь зарості й верхні шари ґрунту, використовуючи свій гострий нюх і слух, аби зловити будь-яку здобич, якої потребує для втамування голоду.

Натомість за жодних обставин не слід годувати цього ссавця молоком чи іншими молочними продуктами, адже тоді можна спричинити розлад його шлунку зміною кислотно-лужного балансу.

Зоологи радять поставити неглибоку ємність (тарілку чи миску, яку вам не шкода – прим. ред.) із водою з-під крана – це може стати порятунком для їжаків, особливо під час спекотного посушливої пори року.

Водночас, як уже інформувала медіаагенція "Останній Бастіон", травоїдні види тварин, виїдаючи всю рослинність в області проживання, можуть мігрувати в іншу.

Читайте також
Визначено переможця у номінації найкраще фото дикої природи
Життя
Алігатори вмерзають у кригу, щоб пережити холод
Життя
«Слуги народу» знищують українські ліси
Політика
Чому ворони влаштовують «похорон» своїм побратимам ?
Життя
Один із найбільш інвазивних видів у світі досяг Європи
Життя
Що потрібно для відновлення лісової екосистеми ?
Життя