Чому мігрують тварини?

04.08.2020, 16:25

Чи замислювалися ви чому мігрують тварини?

Як вони орієнтуються у просторі та знаходять свою домівку? Або як мігрують на тисячі кілометрів, не маючи GPS-навігатора? І взагалі яке значення має міграція тварин для людей?

Міграція дозволяє тваринам, рибам і птахам зберігати свій вид і розмножуватися. Найчастіше представники фауни переміщаються для пошуку найбільш сприятливих умов для проживання.

Травоїдні види, виїдаючи всю рослинність в області проживання, можуть мігрувати в іншу. У зимові місяці багато птахів здійснюють переліт в теплі країни. Також мігрувати можуть тварини, які при низьких температурах впадають в сплячку.

Чому мігрують тварини?_1

Деякі тварини, земноводні та риби мігрують, щоб у відповідних кліматичних умовах відтворювати свій вид. Деякі з них мігрують в залежності від фази місяця, наприклад, риба руніон. Від місячного циклу буде залежати хід і успішність нересту.

Орієнтирами під час міграції служать обриси ландшафтів, а також положення зірок вночі та сонця вдень. Деякі види орієнтуються тільки за допомогою нюху.

Назагал дослідження міграцій тварин має велике значення для людини. Іноді тварини можуть мігрувати з паразитами. Ці знання дозволять вчасно провести профілактичні заходи. Інформація про міграції птахів важлива для планування авіаперельотів. Через велику швидкість літака, зіткнення з птахами супроводжується сильним ударом, небезпечним для техніки. Тому авіатраси прокладають, керуючись цими спостереженнями.

Міграція тварин вважається одним із дивовижних явищ природи.

Чому мігрують тварини?_2

До речі, останнім часом набувають популярності спеціальні тематичні тури, завдяки яким можна пройти маршрутами тварин, птахів, риб або комах.

Під керівництвом професійного гіда можна подивитися на міграції тварин і поспостерігати за ними.

Читайте також:
38 років тому американському легкоатлету повернули звання дворазового олімпійського чемпіона. Сам спортсмен до цього моменту не дожив.
24.09.2020, 18:05
Чи знаєте ви, що контролює вашу свідомість і керує вашою поведінкою кожного дня?
23.09.2020, 11:00
Що таке демократія? І чому про неї так багато говорять?
02.09.2020, 11:00
А чи знаєте ви історію винайдення Інтернету? І взагалі, навіщо спочатку його придумали?
29.08.2020, 17:15
Чи правильно порахували вік Києва? І скільки ж насправді років нашій столиці зараз?
28.08.2020, 10:10
Навіщо ми сплачуємо податки? Куди витрачаються ці гроші? Та чи не крадуть їх?
22.08.2020, 10:45