Це не чесно, як мінімум. Так само не чесно і те, що нас візьмуть у НАТО тільки після нашої перемоги...
Війна проти РФ може тривати десятиліттями через... Крим. Про це пишуть кабінетні експерти з видання "The Washington Post", які й пророкували нм поразку після 24 лютого.
Так от, на шпальтах прямо підкреслюють, що деокупація Криму може призвести до використання Владіміром Путіним ядерної бомби. Натомість невирішення питання півострова може призвести до десятилітнього конфлікту.
Директор ЦРУ Вільям Бьорнс 14.XI.2022 передав очільнику СВР РФ Сєргєю Наришкіну покроковий план-пропозицію щодо вирішення війни в Україні. Там, зокрема, був пункт про те, що Крим залишається "російським", проте лише на 7 років, до того ж у статусі демілітаризованої зони з відсутністю флоту, який РФ має вивести.
Цей план 4.XI.2022 під час візиту до Києва також передали Володимиру Зеленському. Це зробив радник із питань національної безпеки Президента США Джейк Салліван.
А вже 15.XI.2022 панн Бьорнс прибув до Києва спитати: «Ну, що там?», і саме тоді був наймасованіший після 24.II.2022 обстріл України – 96 ракет. (Своєрідна "відповідь" Путіна Бьорнсу).
Зеленський так само критично налаштований щодо такої ідеї з Кримом, і скрізь говорить про деокупацію всіх українських територій, тимчасово окупованих РФ, а значить мова і про Крим. Через це і був запущений меседж про те, що "бодання" за Крим може призвести до ядерної війни; може, та справа не тільки в цьому.
Цивілізований Світ просто не знає, що робити у випадку стрімкого розпаду РФ, а деокупація всіх тимчасово окупованих українських земель призведе саме до цього. Не знає, як домовлятися з потенційними 30-ма новоутвореними державами, не знає, яким чином централізувати розкиданий по величезній території ядерний потенціал...
Саме тому, Джордж Буш-старший вмовляв у 1991 році Україну "поки не виходити" зі складу СССР; вони не знали що робити та тоді. Буша послали, Україна відновила Незалежність, і хоч у 1990-х було важко, та все ж питання, зокрема і по ядерній зброї було вирішено, хоч і не на користь України, Білорусі та Казахстану.
Та все ж, перед розпадом СССР ядерної війни не сталося, не станеться і тепер. Просто світові бюрократи ще не придумали механізм інтеграції 30 держав у новий світовий правопорядок, от і все.
Чи маємо ми перейматися цим, тим більше, що самі пройшли цей шлях у 1991-му? Не думаю, але розумію, що РФ потрібна Цивілізованому Світу, ну, і нам, у принципі, як буфер від комуністичного Китаю.
Так само не чесно і те, що нас візьмуть в НАТО тільки після нашої перемоги, а Молдову, яка взагалі туди не проситься, Сакартвело, яка навіть не "хрюкнула" у бік деокупації власних територій і Боснію, яку взагалі вважають failed state – візьмуть просто так, на нашому "горбу"! Тому, нам своє робить, хоча наратив Цивілізованого Світу ми зрозуміли.
Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт