Created with Sketch.

ДБР повідомило про підозру одному з керівників АТ «Банк «Фінанси та Кредит»

14.11.2023, 13:06

Його підозрюють у розкраданні понад пів мільярда гривень.

Працівники ДБР повідомили про підозру колишньому заступнику Голови правління АТ «Банк «Фінанси та Кредит», який розікрав в інтересах власника (Костянтина Жеваго) майже пів мільярда гривень.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Колишній власник установи ще у 2010 році створив злочинну організацію, через яку були вкрадені гроші банку, підриваючи українську економіку.

До виведення коштів та подальшої їх легалізації він залучив серед інших й службову особу АТ «Банк «Фінанси та Кредит» – заступника Голови правління, який також обіймав посаду члена кредитного комітету банку.

За його допомогою було вкрадено майже 560,5 млн грн. Жеваго достеменно знав, що до фінансових активів банку входять банківські депозити фізичних та юридичних осіб та кошти, отримані в межах рефінансування від Національного банку.

Ексвласник банку через підставних осіб отримав контроль над приватним товариством, яке штучно отримувало кредитні кошти від банку.

Рішення приймались Кредитним Комітетом установи, до якого входили залучені ексолігархом Голова та члени Правління АТ «Банк «Фінанси та Кредит», у тому числі й заступник голови правління.

Після перерахування грошей на комерційну структуру, гроші перенаправлялись у підконтрольні олігарху компанії-нерезиденти для їх подальшої легалізації.

Колишньому заступнику Голови правління банку повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата майна в особливо великих розмірах у складі злочинної організації).

Його затримано, вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, що у межах розслідування кримінального провадження Костянтину Жеваго раніше було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.

Наразі накладено арешт на майно підозрюваного олігарха, а також пов’язаних з ним юридичних осіб.

Зокрема, заарештовані акції його підприємств на сотні мільйонів гривень та корпоративні права товариств, 26 об’єкти нерухомості. Також, накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з колишнім депутатом. Серед іншого, це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир.

Ще у жовтні 2020 року арештовані активи, вартістю понад 300 млн гривень, були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

«Останній Бастіон» нагадує читачам, що французький суд 10 листопада відхилив апеляцію української сторони та постановив, що український олігарх Костянтин Жеваго не повинен бути екстрадований за звинуваченнями в розтраті у справі банку «Фінанси та кредит».

«Суд приходить до висновку, що держава-подавач (Україна) не в змозі гарантувати, що пана Жеваго судитиме суд, який може забезпечити основні процесуальні гарантії та захист прав обвинуваченого» — йдеться у судовому рішенні.

1 вересня суд відправив до СІЗО очільника Полтавського ГЗК Віктора Лотоуса.

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 999 мільйонів 991 тисячу гривень голові правління Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, що належить групі компаній Ferrexpo, бенефіціаром якої є депутат Верховної Ради VII та VIII скликань Костянтин Жеваго.

Йому повідомили про підозру в незаконному видобуванні корисних копалин та зловживанні повноваженнями, що нанесло державі збитків на понад 157 мільярдів гривень.

Сам ПГЗК заявив, що не видобував відмінних від залізної руди корисних копалин, тому незаконних дій підприємство і голова його правління не вчиняли, а жодних збитків державі нанесено не могло бути.

Читайте також
Суд у Австрії знову відмовив в екстрадиції Фірташа
Політика
Від Дерипаски до Коломойського, Бахматюка та Григоришина
Політика
Британія оголосила про введення санкцій проти українського олігарха Дмитра Фірташа
Політика
Боголюбов та Коломойський відмили через єврейську общину України майже 6 млрд грн
Кримінал
ВАКС конфіскував активи путінського олігарха Усманова на 2 млрд грн
Політика
Путінському олігарху Євтушенкову вдається заробляти і на війні, і в Європі
Політика