Created with Sketch.

ДБР – репресивний інструмент, що служить уникненню кримінальної відповідальності справжніми злочинцями

31.07.2019, 20:06

Згідно Єдиного реєстру судових рішень та засобів масової інформації виданню стало відомо, що слідчими слідчого управління ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №12017170330000352 від 22 липня 2017 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 240 КК України за фактом порушення правил охорони надр під час здійснення розробки кар’єру поблизу села Коломійцеве Озеро Хорольського району, а також за фактом розкрадання державних коштів при виконанні робіт з реконструкції автодороги М-03 «Київ-Харків-Довжанський».

Згідно з ухвалою з Єдиного державного реєстру судових рішень встановлено, що представництво «Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Ве Санаї Анонім Ширкеті» здійснює будівництво обходів села Покровська Багачка, села Красногорівка та обходу Полтави. Проектом передбачено, що ґрунт для відсипки земляного полотна дороги будуть використовувати у селі Покровська Багачка з резерву гідронамиву, Красногорівка — із зосередженого резерву села Бірки, Полтава — із гідронамиву.

Але «Онур» закупило ґрунт у товариства з обмеженою відповідальністю «Захід-Інвест Груп». За даними Єдиного державного реєстру Міністерства юстиції України засновниками ТОВ «Захід-Інвест Груп» є Котов Денис Євгенович ( власник 25 відсотків статутного капіталу) та Депутат Наталія Петрівна (власник 75 відсотків статутного капіталу). При цьому ТОВ «Захід-Інвест Груп» відображає у бухгалтерському та податковому обліку операції з придбання ґрунту, робіт та послуг від ряду фірм, які мають ознаки фіктивності. Вони фактично викрадали такий підсипочний ґрунт у самовільному кар'єрі, розташованому поблизу села Коломійцеве Озеро Хорольського району на земельній ділянці Державного підприємства «Шовкрадгосп “Хорольський”».

З єдиного реєстру судових рішень стало відомо, що в період з 3 липня 2017 року до 30 серпня 2018 року директор державного підприємства «Шовкрадгосп “Хорольський”» Шевчуга Віталій Миколайович за попередньою змовою з засновниками ТОВ «Захід-Інвест Груп» уклали договір про надання послуг з виконання земляних робіт та чищення чагарників на землях ДП «Шовкорадгосп “Хорольський”». Також він склав і підписав листа, яким надав незаконний дозвіл на використання ґрунту і допустив добування глинистих ґрунтів. Внаслідок розкрадання глини державі завдали збитків на 243 млн 729 тис. 645 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генерали піщаних кар’єрів: хто і як розкрадає надра Полтавщини

Вказаний факт набув суспільного розголосу, що підтверджується значною кількістю журналістських розслідувань, наприклад публікацією на сайті 24 каналу «Як іноземці безкарно грабують українську землю».

Із доступних джерел та ЗМІ стало відомо, що в ході досудового розслідування кримінального провадження за №12017170330000352 від 22 липня 2017 року за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 240 КК України, слідчими СУ ГУНП в Полтавській області, з метою повного всебічного об’єктивного та неупередженого досудового розслідування було проведено ряд слідчих та процесуальних дій, експертних досліджень, за результатами яких встановлено двох підозрюваних зі складу організованої групи, які причетні до вчинення даних злочинів. Враховуючи докази, зібрані в ході досудового розслідування, покази допитаних свідків по справі, висновок експертного дослідження, з метою припинення вчинення продовжених злочинів 07.11.2018 двох осіб було затримано в порядку ст. 208 КПК України та цього ж дня їм повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 191 КК України. На наступний день 08.11.2018 підозрюваних доставлено до Октябрського районного суду м. Полтава для обрання запобіжного заходу. Згідно з ухвали з Єдиного реєстру досудових розслідувань відомо, що слідчим суддею Октябрського районного суду м. Полтави відносно підозрюваних по справі обрано запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту в нічний період доби, а саме з 21.00 год. до 07.00 год. кожного дня строком на два місяці.

На підставі рішення Хорольського районного суду техніка викрадачів державної власності була заарештована.

Повний текст судової ухвали читайте ТУТ

Але у подальшому у вказану ситуацію втрутилися решта членів організованої злочинної групи на чолі з організатором, які, володіючи значними фінансовими ресурсами, шляхом надання «потрібним» посадовцям неправомірної вигоди почали вирішувати питання з приводу непритягнення їх самих та їх співучасників, що були затримані, до кримінальної відповідальності та ухилення від відшкодування збитку державі розміром 243 млн. 729 тис. 645 грн.

У подальшому, з метою продовження своєї злочинної діяльності по розкраданню ґрунтів на території Полтавської області вищевказані члени ОЗГ на чолі з організатором знайшли підтримку в новоствореному органі Державному Бюро Розслідувань. Як наслідок з Єдиного державного реєстру судових рішень стало відомо про те, що слідчим Другого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань розташованого у м. Полтаві Білоусом Артемом Юрійовичем за процесуального керівництва прокурора відділу Генеральної прокуратури України Ковіна Дениса Олеговича здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62018170000000002 від 05.12.2018 за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 371 та ч. 1 ст. 366 КК України, а саме: завідомо незаконне затримання та внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

Під час проведення досудового розслідування даного кримінального провадження слідчі Другого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, неодноразово зверталися із клопотанням про тимчасовий доступ до Октябрського районного суду м. Полтави з метою вилучення оригіналів матеріалів кримінального провадження за №12017170330000352 від 22 липня 2017 року та створення перешкоди для проведення повного, всебічного та об’єктивного досудового розслідування, що підтверджується ухвалами слідчих суддів Октябрського районного суду м. Полтави від 04.01.2019 (справа №554/37/19, провадження №1кс/554/381/2019); від 15.01.2019 (справа №554/37/19, провадження №1кс/554/1076/2019), та 06.06.2019 (справа №554/37/19, провадження №1кс/554/8222/2019).

Також на сайті телеканалу «Центральний» 3 липня 2019 року з’явилося новина: «СЛІДЧІ ДБР ЗДІЙСНЮЮТЬ КРИШУВАННЯ НЕЗАКОННОГО ВИДОБУТКУ КОПАЛИН НА ТЕРИТОРІЇ ПОЛТАВЩИНИ», у якій, зокрема, зазначалося:

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві повідомили про підозру слідчим ГУ НП в Полтавській області за незаконне затримання громадян.

Своїми діями працівники ТУ ДБР України в Полтавській області здійснюють незаконне перешкоджання виконанню службових обов'язків працівників поліції.

З достовірних джерел стало відомо, що працівникам поліції, які розслідують КП щодо незаконного видобутку КК в Полтавській області, працівники ДБР України повідомили про підозру, що несе в собі пряме перешкоджання діяльності слідчих.

  

Окрім того продовжуючи свою протиправну діяльність слідчий Білоус Артем Юрійович звернувся до суду з клопотанням про примусовий привід слідчих як підозрюваних та отримав ухвалу про їх примусовий привід, про що стало відомо з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Не зупиняючись на досягнутому, слідчий Білоус за попередньою змовою з іншими службовими особами Територіального управління Державного бюро розслідувань розташованого у м. Полтаві та прокурором відділу Генеральної прокуратури України Ковіним Денисом Олеговичем планують незаконно застосувати відносно слідчих запобіжні заходи та відсторонити їх від займаних посад.

Беручи до уваги вище вказані факти, можна зробити висновок, що слідчий Білоус Артем Юрійович за попередньою змовою з іншими службовими особами Територіального управління Державного бюро розслідувань розташованого у м. Полтаві та прокурором відділу Генеральної прокуратури України Ковіним Денисом Олеговичем, з використанням свого службового становища, виконуючи замовлення впливових людей, здійснюють втручання в діяльність слідчих слідчого управління Головного управління Національної поліції в Полтавській області, щоб перешкодити виконання ними службових обов’язків та добитися прийняття ними незаконних рішень з метою уникнення кримінальної відповідальності підозрюваними за фактом незаконного видобутку корисних копалин на території Полтавської області із завданням збитків державі в розмірі понад 240 млн. грн.

В результаті дій Білоуса Артема Юрійовича та Ковіна Дениса Олеговича порушено нормальну діяльність СУ ГУНП в Полтавській області, підірвано авторитет державної влади, знищено ефективність функціонування всієї правової системи України та поставлено під загрозу правопорядок.

Наразі з повідомлень ЗМІ стало відомо, що 30.07.2019 року слідчий Територіального управління Державного бюро розслідувань розташованого у м. Полтаві Білоус Артем Юрійович спільно з прокурором відділу Генеральної прокуратури України Ковіним Денисом Олеговичем провели тригодинний обшук у приміщенні СУ ГУНП в Полтавській області з метою вилучення оригіналів кримінального провадження за фактом розкрадання ґрунтів. Крім того у цьому кримінальному провадженні особи, які були затримані слідчими, уже не підозрювані, оскільки провадження в частині їх підозри Прокуратурою Полтавської області закрите.

На даний момент виникає багато запитань з приводу того, чи понесуть кримінальну відповідальність засновники ТОВ «Захід-Інвест Груп» Котов Денис Євгенович і Депутат Наталія Петрівна, директор державного підприємства «Шовкрадгосп “Хорольський”» Шевчуга Віталій Миколайович, а також організатор цієї злочинної групи та посадовці, які покривали злочинні дії вказаної ОЗГ за отримання неправомірної вигоди та приймали завідомо неправосудні рішення.

Щодо скандального прокурора Ковіна Дениса Олеговича, який здійснює процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні, із ЗМІ стало відомо, що останній як «обраний» входить до складу неформальної структури Генеральної прокуратури України, яка покликана виконувати брудну роботу на замовлення впливових людей. Взамін за вказану роботу «обраним» прокурорам Генеральної прокуратури України адміністративні та кримінальні правопорушення сходять з рук. Як приклад «Прокурорська правда» уже розповідала історії про те, як співробітник департаменту Денис Ковін був замішаний у скандалах з рукоприкладством і керуванням автомобілем в нетверезому стані, що сходило з рук останньому.

Слід звернути увагу на той факт, що територіальним управлінням ДБР розташованим у м. Полтава розслідується кримінальне провадження № 62019170000000401 за фактом перевищення суддею Гольник Л.В. службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки.

Також територіальним управлінням ДБР розташованим у м. Полтава розслідується кримінальне провадження № 62019170000000367 за фактом перевищення працівниками Полтавського ВП № 1 службових повноважень при незаконному затриманні Мартиненко О.П. та Жиліної Т.Б.

Проте, не дивлячись на тривалий час проведення досудового розслідування, винні особи так і не понесли до цього часу заслуженого покарання, а досудове розслідування проводиться неякісно та не об'єктивно.

Окрім цього Державним бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню № 62019000000000768 та ще низки резонансних кримінальних проваджень відкритих за фактом створення злочинної організації, знищення, шляхом підпалу, майна, що належить членам сім'ї журналіста, у зв'язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності, що сталося 22 березня 2019 року, 24 травня 2019 року та 28 травня 2019 року.

Проте, не дивлячись на значний резонанс, викликаний вказаними підпалами, слідчі ДБР не вживають достатніх заходів щодо встановлення об'єктивної істини по справі та притягнення винних до кримінальної відповідальності.

На сьогодні ми бачимо фактичне використання ДБР, не тільки як інструменту політичних репресій, а і як інструменту, створеного для «відмивання» від гучних кримінальних справ.

Уважати публікацію офіційним зверненням до ГПУ, СБУ, НАБУ про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.365, групою осіб, які займають особливо відповідальне становище, метою яких є блокування у відшкодуванні збитків, завданих державі у сумі близько 240 мільйонів гривень, та у сприянні в ухиленні від кримінальної відповідальності винних у розкраданні державної власності.

Геннадій Сікалов

Читайте також
Полтавцям від полтавців: земляки передали дрони воїнам 66-ї ОМБр
Полтава
Пирятинські аграрії намагаються знищити пам'ятку доби Русі
Полтава
Недоброчесна суддя-відкривачка Лариса Гольник не змогла обратися до ВККСУ
Полтава
На захід від Кременчука виявили ідеальний автобан
Полтава
Чергову лісосмугу зрубали на дрова у Полтавському районі
Полтава
Звільнення Тетяни Корост пішло на користь Котельві — жителі громади
Полтава