Уродженець Градизька заслужив символічне місце у серці Полтави. Дарма, що він ще до більшовиків проваджував розкуркулення українства.
Нещодавно, цілковито випадково, довідався, що 1 червня відзначався День пам'яті видатного українського економіста Бориса Мартоса. Це той, який разом з іншими такими самими видатними економістами та державними діячами знищив економіку України.
Справа цих, прости Господи, національних героїв живе та перемагає. І немає числа видатним економістам сучасності, чиї імена із прізвищами відомі широкому загалу...
Отже, Борис Мартос (1 червня 1879 — 19 жовтня 1977) був одним із розробників Земельного Закону, яким, на виконання III-го Універсалу, не тільки була остаточно скасована приватна власність на землю. Ба більше: землевласники були позбавлені засобів виробництва!
А у біографії Мартоса, яка свого часу була опублікована на Урядовому порталі, читаємо наступне: «Політика кабінету Бориса Миколайовича викликала дедалі більше незадоволення правого крила українського табору. 20 відомих культурно-освітніх та земських діячів під час перебування Ради міністрів у Кам'янці-Подільському направили Директорії меморандум із вимогами припинення «соціалістичних» експериментів, пропонуючи скасувати. Зокрема, постанову про трудові ради на місцях, передавати селянам землю у власність за викуп та сформувати новий уряд із людей безпартійних».
Дуже дивна в Україні декомунізація: пам'ятники Карлу Марксу знесли, а його послідовникам встановили. Певно, потрібно ще піонерів повернути до почесної варти.