Created with Sketch.

Депутати винайшли ще один спосіб як залізти до кишень українців

03.07.2020, 12:56

Відтепер здати в оренду чи продати нерухомість не можна буде без сплати усіх податків!

Представники фракцій "Слуга народу", "Довіра", "Батьківщина", серед яких Дмитро Наталуха, Руслан Стефанчук та інші внесли до Верховної Ради проєкт Закону №3618 "Про рієлторську діяльність в Україні". Вони пишуть, що метою проєкту є запровадження єдиної державної політики у сфері регулювання рієлторства, захисту прав та інтересів фахівців у сфері рієлторської діяльності тощо.

Що пропонують народні обранці?

Депутати хочуть внести зміни до Цивільного кодексу, закони "Про рекламу", "Про третейські суди", "Про стандартизацію", "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", "Про адміністративні правопорушення" тощо.

Зокрема:

- Провадження рієлторської діяльності неможливе особою без одержання кваліфікаційного свідоцтва брокера або сертифіката суб’єкта рієлторської діяльності та без включення до Єдиного реєстру фізичних і юридичних осіб, професійних об’єднань у сфері рієлторської діяльності. Не включення до цих реєстрів тягне за собою накладення штрафу на рієлтора від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (8500-17000 гривень) із конфіскацією грошей, одержаних унаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

- Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, або пов’язані з отриманням доходу у великих розмірах, — тягнуть за собою накладення штрафу на рієлтора від 1000 до 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (17000–34000 гривень).

- Істотною умовою договору, за яким об’єкт нерухомого майна, його частина відчужується, реалізується та/або передається в оренду, позичку фізичною особою, є індивідуальний реєстраційний номер інформаційного паспорта об’єкта нерухомості в Єдиній інформаційній базі даних у сфері рієлторської діяльності.

- Особа не зможе здати в оренду житло, чи продати його без послуг рієлтора.

Реакція експертів

На думку юриста Ростислава Кравця – цей законопроєкт є ще одним способом влізти до кишені українців, створивши спосіб отримання коштів з повітря.

Фахівець вказує, що тепер здавати, чи продавати об’єкт можна буде виключно через рієлтора, якому необхідно буде платити відсотки. Самі ж рієлтори вимушені будуть проходити курси підвищення кваліфікації, звичайно не безкоштовно.

«Ви здавали квартиру і не платили з неї податки. Тепер треба буде заплатити. Плюс знайти посередника, який має перед цим заплатити за свої сертифікати про підвищення кваліфікації, котрі, як показує практика, у даній сфері не потрібні. Таким чином вартість угод купівлі, продажу, оренди і, я переконаний, що навіть дарування депутати сюди віднесуть, зросте в ціні через податки й оплату роботи рієлторів», — відзначив адвокат.

Він також висловив переконання, що ці гроші не будуть йти в бюджет, а йтимуть на утримання різних інституцій із подальшим виведенням за кордон, а саме — в офшори.

«Запровадити подібне в Україні зараз, особливо під час кризи, збільшуючи вартість угод із нерухомістю, що несе додаткові витрати, замість того, аби дати бізнесу спокійно працювати, вважаю неправильним і зрадою своїх виборців», — підбив підсумок фахівець.

Читайте також
Ліцей у Кам'янському відремонтують за 130 млн грн, хоча можна вдвічі дешевше
Політика
Бразильські архітектори кидають виклик арабським емірам
Світ
У Чернігові відновили знищену окупантами архітектурну пам'ятку
Мистецтво
Кременчуцькі корупціонери витратять 32 млн грн на реконструкцію комунального гуртожитку
Полтава
Податкова амністія для дурнів від «Слуг народу»
Економіка
«Енерґоефективні мурашники»: у Фінляндії споруджують повністю автономні будинки
Життя