Created with Sketch.

«Енерґоефективні мурашники»: у Фінляндії споруджують повністю автономні будинки

23.08.2021, 13:41
Фото: This is Finland

Натомість в Україні поки що зводять цілі міські квартали, які лише за назвою ніби є європейськими, а по суті — блідою китайською копією.

Уявіть майбутнє без довжелезних рахунків за електрику і тепло! Здалося б, — мрія, утопія, але не для мешканців Фінляндської республіки.

Нещодавно на території тамтешніх міст Ярвенпяа та Куопіо звели 2 унікальні багатоквартирні будинки, що повністю забезпечують себе енерґією за допомогою сонця, вітру і тепла з надр землі.

Їх назвали "активними" або самодостатніми, оскільки самí жителі споживають стільки енерґії, скільки було вироблено власними силами таких багатоповерхівок; річні енерґовитрати, фактично, дорівнюють нулю, підрахували в урядовому Центрі фінансів і розвитку житла (фін. Asumisen rahoitus- ja kehittämiskeskus).

Однією з родзинок указаних енерґоефективних будинків є те, що вироблені ними влітку надлишки енерґії вже взимку продаються приватним і державним електромережам, які, своєю чергою, за поточною ринковою ціною розподіляють її між іншими покупцями-споживачами.

Самодостатній будинок, гранично простий за архітектурною формою, працює за такою схемою:

  1. після заселення мешканців розпочинається потужний виробничий цикл із продукування необхідної їм енерґії за допомогою ґеотермального тепла, а також сонячних променів і вітру;
  2. далі отримана енерґія рівномірно розповсюджується до помешкань, а щільна конструкція з високою теплоізоляцією і потужна вентиляція, до якої приєднується система вторинного використання тепла, не дозволяють їй вирватися на зовні, зберігаючи всередині споруди.

Поява у Фінляндії багатоповерхівок-електростанцій стала можливою завдяки сумі таких чинників, як: системна апробація нових будівельних матеріалів, масове залучення сучасних технолоґій і плідна науково-дослідна робота інженерів та архітекторів з Університету Аалто в Еспоо.

Профільні чиновники та фахівці у галузі житлобудування Фінляндії переконані, масове будівництво подібних багатоповерхівок, експлуатація яких оцінюється не менш як 100-150 років, дозволить не тільки зменшити залежність людей від викопного палива для електрифікації власної оселі, а й привчити їх ефективно та дбайливо використовувати наявні природні ресурси.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що 29-річний кенійський інженер майстерно перетворює пластикові відходи на цеглу для будівництва житлових об'єктів.

Читайте також
Ліцей у Кам'янському відремонтують за 130 млн грн, хоча можна вдвічі дешевше
Політика
Бразильські архітектори кидають виклик арабським емірам
Світ
У Чернігові відновили знищену окупантами архітектурну пам'ятку
Мистецтво
Кременчуцькі корупціонери витратять 32 млн грн на реконструкцію комунального гуртожитку
Полтава
Податкова амністія для дурнів від «Слуг народу»
Економіка
Зе-владі на замітку: у Грузії збудують нове житло для вимушених переселенців
Світ