Created with Sketch.

Диджиталізація по-зеленські: у Раді хочуть перевести гарантійні документи в електронну форму

08.10.2020, 13:04
Фото: ITC

Автори відповідного законопроєкту сподіваються, що переведення документації в електронну площину захистить споживачів.

На сайті Верховної Ради опублікували проєкт Закону №4185 «Про внесення змін до Закону України «Про захист прав споживачів» щодо гарантійних зобов’язань в електронному вигляді».

Його ініціаторами є «слуги народу» Єгор Чернєв, Ігор Васильєв, які пишуть, що метою прийняття акта є диджиталізація (переведення в електронну площину) бізнес-процесів та покращення сервісу, що надається споживачу при гарантійному обслуговуванні товарів.

Що пропонують народні обранці?

Автори пропонують внести зміни до Закону «Про захист прав споживачів». доповнивши пунктами 10-12 Статтю 7 «Гарантійні зобов’язання»:

10. Суб’єкт господарювання може надавати споживачеві доступ до експлуатаційних документів на технічно складні побутові товари (паспорту або будь-якого іншого документу, що додається до товару) в електронному вигляді на офіційному вебсайті виробника.

У разі надання гарантійних зобов’язань в електронному вигляді виробник забезпечує можливість реєстрації придбаного товару на офіційному вебсайті виробника.

11. На прохання споживача реєстрація технічно складних побутових товарів на офіційному вебсайті виробника й оформлення гарантійних зобов’язань в електронному вигляді здійснюється продавцем під час продажу такого товару.

На вимогу споживача продавець повинен надати експлуатаційні документи на технічно складні побутові товари (паспорт або будь-який інший документ, що додається до товару) в паперовому вигляді.

12. Порядок гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів визначається Кабінетом Міністрів України.

Навіщо автори хочуть внести дані зміни?

Депутати пишуть, що оскільки споживачі все більше товарів купують через Інтернет-магазини, багато компаній пропонують споживачам реєстрацію в особистих кабінетах з метою ефективної комунікації зі споживачами та надання доступу до експлуатаційних документів.

Реєстрація в особистому кабінеті надає споживачеві можливість перевірити оригінальність товару та його подальше гарантійне обслуговування.

У зв’язку з цим, виникла потреба врегулювати на законодавчому рівні надання експлуатаційних документів в електронному вигляді при гарантійному обслуговуванні товарів.

Депутати переконані, що така новела допоможе українським споживачам уникнути зберігання експлуатаційних документів в паперовому вигляді або ймовірності їх загубити.

Крім того, недобросовісні суб’єкти господарювання не зможуть надавати споживачам підробні експлуатаційні документи в паперовому вигляді.

Однак для експертів не зрозумілим є, як бути, якщо споживач купує товар в Інтернет-магазині, штаб-квартира якого знаходиться за кордоном.

Також виникає питання про притягнення іноземців за недобросовісне виконання своїх зобов’язань до відповідальності, якщо вони працюють за кордоном.

Читайте також
Уряд Італії має намір скоротити податки з наступного року
Світ
Де декларації тих, хто вимагає впровадження антикорупційних реформ в Україні?
Політика
Мов примара комунізму по Європі Україною стрімко шириться чергова прокурорська реформа.
Блоги
Найкращий захист для України – це мати якомога сильнішу армію та економіку, - Ентоні Блінкен
Світ
Інтеграція України до ЄС неможлива без зменшення ролі держави в економіці
Політика
Україні від прохань і вимог слід переходити до демонстрації успіхів
Політика