Created with Sketch.

До Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського завітали орки

14.06.2022, 16:30

Навіщо готуватись до війни, коли є мільярди гривень у бюджеті

У 2021 році було оголошено черговий етап програми Володимира Зеленського "Велике крадівництво" - "Велика розкрадація"...

Замість того, щоб вкладати гроші в армію, та готуватися до повномасштабного нападу росії (про який неодноразово Зеленського попереджали міжнародні партнери), Зеленський та Кирило Тимошенко вирішили продовжувати грабувати країну "розпилюючи" бюджет на "Великих будівництвах" та "Великих розкрадаціях".

Під "Велику розкрадацію" потрапив і Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського.

На реставрацію музею була виділена субвенція з Державного бюджету – 105 млн грн, із обласного бюджету на першому етапі планували виділити понад 11,2 млн грн.

7 вересня 2021 року у музеї було презентовано проект відновлення будівлі.

У презентації взяли участь тоді ще голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, його заступниця Катерина Рижеченко (яку підозрювали в інтимних стосунках з Синєгубовим), директор музею Олександр Супруненко та його заступниця Катерина Бабіч.

В рамках реставрації музею Департамент будівництва, містобудування і архітектури Полтавської ОДА уклав договори на:

Перший найдорожчий підряд виконує ТОВ «Марк Строй» — за 84 млн грн, другий — ТОВ «Будімперія 2017», за 4,1 млн грн.

додаткову угоду, якою було змінено строки виконання робіт з 16 лютого 2022 року на 30 червня 2022 року.

Нагадуємо, що ТОВ “Марк Строй” належить куму Тимофія Голбана Володимиру Швайковському.

ТОВ “Марк Строй” має дуже неоднозначну репутацію.

Нам досі не зрозуміло, яким чином підприємство може виконувати взяті на себе зобов’язання, адже згідно статистичної звітності там працює не більше 25 осіб (і це з врахуванням адміністрації). Ми всі прекрасно пам’ятаємо, як Швайковський, свого часу, не зміг вчасно виконати зобов’язання, що призвело до затоплення приміщення дитячого садка в Полтаві.

Крім того, ми нагадуємо що ТОВ “Марк Строй” є фігурантом кількох кримінальних проваджень. Шлейф кримінальних проваджень тягнеться за підприємством з 2016 року, про що неодноразово писав "Останній Бастіон".

У січні 2022 року заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко хизувалася новим етапом ремонтних робіт у Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського, здійснювані мертвими душами ТОВ "Марк Строй".

За її словами, реставрація будівлі музейної установи (тобто, пам'ятки історії та архітектури національного значення – ​прим. ред.) у межах президентської програми "Велике будівництво" знаходиться (увага!)"під контролем кращих реставраторів України".

При цьому вказати імена та прізвища цих "кращих реставраторів" заступниця голови Полтавської ОДА чомусь не наважилася.

отримав ще 37 639 253 гривні на додаткові роботи з реставрації Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

06 червня 2022 року дана закупівля була включена до моніторингу Державної аудиторської служби.

Підставою для прийняття такого рішення стали : "Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель".

Похизуватися успіхами в реставраційних роботах наразі ні "Марк Строй", ні Катерина Риженко, ні голова ОВА Дмитро Лунін, ні Катерина Бабіч не можуть, а Олег Синєгубов вже встиг перебратися до рідного йому Харкова та очолити Харківську ОВА.

Дмитро Лунін та Катерина Рижеченко

Ми впевнені, що до 30 червня 2022 року реставраційні роботи в музеї "Марк Строй" не закінчить. У цьому можна переконатися переглянувши фото та відео стану музею на цей час.

Поточний стан Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського
Поточний стан Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського

Тож незабаром слід очікувати на укладення чергової додаткової угоди між Полтавською ОВА та ТОВ "Марк Строй". На скільки будуть відкладені строки виконання робіт тепер... на рік, п'ять чи десять років ?

Що ж до іншого підрядника ТОВ «Будімперія 2017», яке мало зайнятися реконструкцією санвузлів у музеї за 4,1 млн грн, то бекграунд у нього подібний до ТОВ "Марк строй". Про корупційні справи та кримінальні провадження підприємства ми писали в одному зі своїх матеріалів.

Але це не заважало Синєгубову та Луніну протягувати "потрібних" підрядників на закупівлях Полтавської ОДА.

Музеї стали спеціалізацією ТОВ «Будімперія 2017». Вони виграли тендер на реконструкцію музею в Більську, також вони проводять капітальний ремонт будівлі батьківського будинку музею-заповідника М.В.Гоголя, та й реконструкція краєзнавчого музею без них не обійшлася.

Ситуація з роллю ТОВ «Будімперія 2017» в реконструкції Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського доволі заплутана.

30.08.2021 року з «Будімперія 2017» було укладено договір на виконання робіт з «Реставрації Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського по вул. Конституції, 2 в м. Полтава (переоблаштування санвузлів 1-го поверху для персоналу з виділенням універсальної кабіни для МГН, облаштування нових санвузлів для відвідувачів у цокольному поверсі)». Сума договору склала 4 081 194,00 грн.

За договором було здійснено два платежі :

1, 2). Строк виконання робіт було продовжено до 30 червня 2022 року.

16 вересня 2021 року з «Будімперія 2017» було укладено договір на виконання робіт з «Поточного ремонту частини приміщень 1 поверху Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського за адресою вул. Конституції, 2, в м. Полтава».

24 грудня 2021 року було укладено додаткову угоду до вже укладеного договору. Договірна ціна була зменшена на 2 346 252 гривні та склала 1 787 455, 60 грн.

28 січня 2022 року на сайті Prozorro було виставлено звіт про виконання договору про закупівлю.

Отже, ТОВ «Будімперія 2017» виконало умови договору та отримало оплату в розмірі 1 787 455, 60 грн.

Але на цьому історія не закінчилася.

28 грудня 2021 року з «Будімперія 2017» було укладено договір на виконання «Додаткових робіт при «Поточному ремонті частини приміщень 1 поверху Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського за адресою вул. Конституції, 2, в м. Полтава». Вартість робіт склала  485 984,80 грн. Згодом було укладено додаткову угоду, якою вартість робіт зменшилась до  471 123,48 грн.

27 січня 2022 року на сайті Prozorro було виставлено звіт про виконання договору про закупівлю.

ТОВ «Будімперія 2017» виконало умови договору та отримало оплату в розмірі 471 123,48 грн.

Якість виконання робіт ще потребує перевірки, але вже можна з впевненістю стверджувати, що до 30 червня 2022 року роботи у музеї завершені не будуть і найближчими роками його не буде відкрито для відвідувачів.

Варто зауважити, що до початку "Великої реставрації" музей перебував у задовільному стані та приймав відвідувачів, але Зеленський та Синєгобов вирішили, що його негайно потрібно реставрувати.

Наразі приміщення Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського виглядає так, ніби до нього завітали орки...

Але орками виявилися не солдати держави агресора, а : Олег Синєгубов, Дмитро Лунін, Катерина Рижеченко, Катерина Бабіч та інші представники місцевих Иліт, котрі розіграли між собою підряди на реставраційні роботи.

Замість фінансування армії та оборони країни, гроші виділялися на популістично-корупційні програми імені Найвеличнішого Лідора Всесвіту... але не забувайте, що "винні в усьому міжнародні партнери".

Спочатку краєзнавчий музей перетворили на музей імені Вєрки-Катьки, а потім вирішили провести в ньому "велику реставрацію"...  Музей, який мав працювати у цей важкий для країни час повністю розгромлено, і для цього не знадобилося ні ворожих ракет, ні обстрілів - "ЗеКоманда" зробила нас разом ?