Created with Sketch.

Дорогий хліб в Україні через відсутність якісного борошна

08.12.2021, 12:06
Фото: Agropolit.com

Попри зібраний цьогоріч аграріями чималий урожай зернових культур, в Україні вже з'являються перші ознаки дефіциту якісного борошна.

Таку заяву в інтерв'ю виданню "Укрінформ" зробив директор громадської спілки "Борошномели України" Родіон Рибчинський, передає аґенція "Останній Бастіон".

Він стверджує, що випікання хліба і хлібобулочних виробів стає дорогим задоволенням, адже якість сировини для цього є вкрай незадовільною станом на сьогодні.

«Головна причина ситуації, яка склалася, – несприятливі погодно-кліматичні умови. Особливо це стосується найбільш "ходового" для галузі збіжжя другого класу. Тобто, якщо торік частка продовольчої пшениці сягала 65-70% вирощеного врожаю (17,42 млн т), то цьогоріч – лише 42-45% (14,5 млн т). Тут ідеться про обсяг саме неочищеного зерна, а тому з урахуванням "відсіву" при очищенні цьогорічні обсяги продовольчої пшениці навряд чи перевищують 13,5 млн т», – зазначив Родіон Рибчинський.

Він додав, що для повноцінного забезпечення вітчизняної хлібопекарської галузі впродовж нинішнього сезону борошномели мають переробити приблизно 3,5 млн т вказаного ним зерна.

При цьому, за оцінками деяких консалтингових компаній, нині вільні обсяги сировини належної якості (тобто, не законтрактовані на експорт – прим. ред.) не перевищують 1,5 млн т.

Відтак у зв'язку з вищевикладеним, існує велика ймовірність того, що вже з грудня 2021 року українці їстимуть або дуже дорогий, або надто неякісний хліб.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що за відомостями Держстату, загальні обсяги виробництва української сільгосппродукції скоротилися у рази.

Читайте також
Російський аграрний ринок лихоманить, санкції працюють
Економіка
В Європі закінчуються запаси оливкової олії
Життя
Москва знову підкупає Каїр краденим зерном з України
Економіка
Світу загрожує історичний дефіцит апельсинового соку
Економіка
Як московія краде українське зерно?
Економіка
Чому дорожчають яйця?
Економіка