Created with Sketch.

Догосподарювалися: українські аграрії вже імпортують жито

16 червня, 07:14
Фото: AgroPolitNews

Вітчизняне сільське господарство опинилося у складному становищі. Зе-влада ніяк не сприяє покращенню, роздаючи чергові марні обіцянки.

Про це заявив очільник Всеукраїнської асоціації пекарів Олександр Тараненко у розмові з нашими колегами-журналістами із видання «Інтерфакс-Україна». Мова про відсутність розумного регулювання зернового й хлібного ринку.

Наголошується, що вітчизняні хлібопекарі змушені підписувати невигідні контракти та імпортувати житнє борошно з-за кордону, оскільки внутрішніх запасів просто немає. Зерна харчової пшениці для підтримання балансу в Україні потрібно 3 000 000 т.

«Виник дефіцит і ціна на житнє борошно і відповідно хліб із нього виросла втричі. Наразі купуємо переважно у країнах Балтії, а до війни нашим основним постачальником була Білорусь. Якщо рік тому ціна на житнє борошно коливалася в межах 6-7 000 грн за 1 т, то на сьогодні — понад 19 000 грн

 Імпортне борошно коштує 20 000 грн за 1 т, що позначається на ціні кінцевого продукту. Пшеничне борошно твердих сортів Україна також імпортує. Однак у невеликій кількості й зазвичай для виробництва нішевих продуктів — деяких видів макаронів і кондитерських виробів», — зазначив пан Тараненко.

Медіаагенція «Останній Бастіон» також нагадує читачам, як слідом за Білоруссю дефіцит картоплі зафіксовано в Україні. Наші громадяни стали частіше скаржитися на різке здорожчання головного їстівного коренеплоду.

Читайте також
Українцям радять підготуватися до зникнення житнього хліба з крамниць
Економіка
Слідом за Білоруссю дефіцит картоплі зафіксовано в Україні
Економіка
Агрометеорологи прогнозують низьку врожайність злаків в Україні
Економіка
Урядовці США спустили на землю «слуг урода»
Економіка
Білорусь охоплена нестачею картоплі, провокуючи невдоволення населення
Економіка
Прямі збитки агросектору України від російської агресії — $11,2 млрд
Економіка