Created with Sketch.

Друга спроба монополізації влади в Україні

16.07.2021, 08:47

Володимир Зеленський таки пішов шляхом Віктора Януковича. Дарма, що "ґарант" вперто не бажає вчитися на помилках попередників.

Поступово після виборів у 2019 році стало зрозуміло, моновлада — не така вже і моновлада, як здається на перший погляд. У тому сенсі, що там і ідеолоґічно різні люди, і фінансово різні люди (маю на увазі причетність до різних ґруп впливу).

При цьому сильних фіґур всередині самої влади було тá й лишається не так вже і багато. Одна з них — Арсен Аваков (але то вже історія); зараз його відхід виглядає як узгоджена дія.

Аваков вирішив не чекати явного настрою Офісу президента остаточно змістити міністра внутрішніх справ до осені, а отже розглядає, (я так припускаю), можливість діяльності в іншій сфері.

Зовні це виглядає як посилення Андрія Єрмака; ну, а як буде насправді — подивимося. Юлій Цезар колись говорив: «Влада тільки виграє і посилюється від того, коли нею користуються помірно».

Що ж стосується цієї влади в Україні, то й у 2019 році, і зараз (при другій спробі монополізації на рівні вертикалі) залишається питання: під щó конкретно Офіс президента хоче всієї повноти й контрольованості влади? Під які завдання; вони взагалі є?

Якщо ж це просто влада заради влади, то ефект, переконана, може бути прямо протилежним.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук. Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка за фахом «Політична культура та ідеологія»

Читайте також
Жодних «але». Зеленський не має йти на другий термін
Опінії
Андрея Тупікова призначили начальником Департаменту контррозвідки СБУ
Політика
Зеленський напередодні виборів віддає Укргазвидобування на розграбування Авакову
Позиція
Олексій Хоменко сам призначив себе тво Генерального прокурора
Опінії
Велике перерозподільництво
Політика
Демократія без виборів
Опінії