Жодна із «злочинних» влад з 2000 року так і не застосувала, оскільки розуміла його необґрунтованість і несправедливість.
Однак, НКРЕКП, в час війни, лобіюючи інтереси теплопостачальників, ввело цей формат тарифу, обумовлюючи це тим, що населення почало економити теплову енергію, через що підприємства теплоенерго почали втрачати прибутки... При цьому, про доцільність введення двоставкового тарифу з точки зору інтересів населення ніхто не подумав.
Брехливі заяви «Полтаватеплоенерго» про те, що двоставковий тариф відповідає одноставковому, тільки розподіляється на дві складові: умовно-змінну і умовно-постійну, потрібно нарешті припинити.
Отже, якщо умовно-змінна частина, як плата за 1 гігакалорію фактично спожитої теплової енергії за лічильником, є обґрунтованою платою за теплопостачання, то умовно-постійна нараховується як плата за теплове навантаження будинку, яке невідомо хто і як розрахував, яке не є постійною величиною і зменшується при заходах з утеплення, навіть тоді, коли ви поміняли вікна в квартирі!
Теплове навантаження - це максимальна кількість тепла, яка необхідна для опалення будівлі чи приміщення. Розрахункова температура зовнішнього повітря, на яку розраховується система опалення, визначається за кліматичними даними регіону. Так, для Полтави це — мінус 22 градуси!
Нанівець зведена політика енергозбереження, отже можливість сплачувати за фактично спожиту теплову енергію у споживача відсутня, тому, що споживач має сплачувати за якусь «умовну» послугу.
Спростувати брехню теплопостачальника можна, зрівнявши річну плату за одноставковим і двоставковим тарифами. Різниця за двоставковим буде на 5-20% більша! І з кожним роком ця різниця буде збільшуватися, оскільки клімат стає теплішим, мешканці дедалі більше утеплюються і економлять тепло. І якщо теплопостачання буде припинятися в опалювальний період, ми все одно маємо сплачувати теплопостачальнику за функціонування підприємства.
Саме так було в 2022 році при припиненні електропостачання та разом з цим і теплопостачання.
Жодних перерахунків при цьому ніхто не зробив!
Чому б не ввести двоставковий тариф на «хлібопостачання», оскільки люди і на цьому продукті стали економити, а пекарні також не хочуть втрачати прибутки?
В розумінні закону України «Про захист прав споживачів», двоставковий тариф є несправедливою умовою договору, отже «всупереч принципу добросовісності його наслідком є істотний дисбаланс договірних прав та обов'язків на шкоду споживача».
І до цього висновку вже прийшли усі споживачі «Полтаватеплоенерго», яким Полтавська обласна рада нав’язала цей несправедливий тариф.
І пам'ятаємо, що єдина справедлива і обґрунтована оплата за теплопостачання – це плата за 1 гігакалорію фактично спожитої теплової енергії згідно з лічильником за тарифом з усіма його складовими, що є одноставковим тарифом!
А пілотний проєкт «двоставковий тариф», введений лише в декотрих областях, при мовчазній згоді населення має намір розповсюдитися по усій Україні, тому іншим регіонам треба очікувати сюрпризів…